Україна може отримати потужну британську зброю, яка не має світових аналогів

Автор: Марченко Любов

Україна може отримати британську зброю, аналогів якій поки що немає в світі. Йдеться про лазерну зброю DragonFire, здатну максимально точно вражати повітряні цілі.

Україна може отримати потужну британську зброю, яка не має світових аналогів - today.ua

Про це стало відомо із заяви міністра оборони Великої Британії Гранта Шеппса, пише The Telegraph.

Ця зброя створена для точного ураження повітряних цілей і може бути до певної міри заміною ракетам. Водночас вона набагато дешевша у використанні, ніж ракетне озброєння.

"Постріл протягом 10 секунд за вартістю еквівалентний використанню звичайного обігрівача протягом години. Тому він має потенціал стати довгостроковою дешевою альтернативою певним завданням, які нині виконують ракети. Вартість експлуатації лазера зазвичай не перевищує 10 фунтів стерлінгів за постріл", - повідомило Міноборони Британії після випробування цієї зброї.

Популярні зараз

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Британія вперше провела успішне випробування цієї зброї у січні нинішнього року.

Звісно, повною альтернативою ракетам така зброя не може бути. Адже, як зауважують самі розробники, це зброя прямої видимості. Тобто вона може вражати цілі, які можна візуалізувати за допомогою оптики. Але для наближених повітряних цілей вона може бути дуже ефективною. Її точність вражає: направлений промінь світла здатний прорізати монету номіналом 1 фунт на відстані в 1000 кілометрів. Ціль вражається (прорізається) потужним сфокусованим променем світла.

Україна може отримати потужну британську зброю, яка не має світових аналогів

Міністр оборони Британії каже, що DragonFire може надійти на озброєння британської армії вже у 2027 році.

"Що я хочу зробити, так це прискорити процес, який зазвичай є дуже тривалим, можливо до 10 років, до набагато коротших часових рамок і розгорнути його, потенційно на кораблях і потенційно на суші", - повідомив Шеппс.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте, перш ніж лазерні установки з'являться у британському війську, їхні експериментальні зразки можуть з'явитися на службі в ЗСУ. Очільник британського оборонного відомства каже, що в Україну можуть потрапити такі установки, навіть якщо вони не будуть ще на 100% доведені до кондиції. Тобто війна в Україні може стати лабораторією для подальшого випробування та доопрацювання британської зброї.

Нагадаємо, ЗСУ почали встановлювати на полігонах зброю, яка ніколи не стріляла і не вистрелить. Стало відомо, навіщо це роблять.