Україна готується до переходу на літній час: коли і як треба перевести годинник

Автор: Леся Ловіцька

Україна готується до щорічного переходу на літній час, який також заплановано у багатьох інших країнах. Це потрібно для того, щоб ефективніше використовувати день, зменшити споживання опалення та електроенергії. Коли і як потрібно перевести стрілки годинника у 2024 році?

Україна готується до переходу на літній час: коли і як треба перевести годинник - today.ua

В Україні перейдуть на літній час у ніч проти 31 березня. Годинник потрібно перевести о 3.00 – на годину вперед. Отже, жителі нашої країни в останній день першого весняного місяця спатимуть на 60 хвилин менше.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив відповідну постанову у травні 1996 року. Після цього всі українці стали двічі на рік переводити годинник – на годину назад під час переходу на зимовий час і на годину вперед при переході на літній.

На нашій території використовується наступний порядок обчислення часу: час другого часового поясу (за Києвом) зі щорічним переведенням годинникової стрілки в останню неділю березня о 3.00 на годину вперед та в останню неділю жовтня о 4.00 на годину назад.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Верховна Рада неодноразово намагалася внести зміни та відмовитися від переведення годинників. Питання залишається відкритим. Відомо, що дворазове переведення годинника також застосовується приблизно у 70 країнах світу. А ще 135 країн відмовилися від такого заходу або ніколи до нього не вдавалися.

Противники переведення годинників вважають, що стрибки в часі негативно впливають на організм людини. Вони звертають увагу на порушення біоритмів, зниження працездатності громадян, а також погіршення їхнього самопочуття загалом.

Україна готується до переходу на літній час: коли і як треба перевести годинник

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зараз майже всі годинники автоматично переходять на зимовий чи літній час – тому що виробники встановлюють цю функцію у заводських налаштуваннях. Таким чином, якщо телефон, комп'ютер, планшет або інший пристрій підключено до Інтернету, не потрібно буде вручну переводити годинники - час синхронізується самостійно.

Раніше повідомлялося, що у лютому в Україні очікується рекордна спека – у деяких регіонах температура повітря збільшиться до 20 градусів.