Україна готується до переходу на літній час: коли і як треба перевести годинник

Автор: Леся Ловіцька

Україна готується до щорічного переходу на літній час, який також заплановано у багатьох інших країнах. Це потрібно для того, щоб ефективніше використовувати день, зменшити споживання опалення та електроенергії. Коли і як потрібно перевести стрілки годинника у 2024 році?

Україна готується до переходу на літній час: коли і як треба перевести годинник - today.ua

В Україні перейдуть на літній час у ніч проти 31 березня. Годинник потрібно перевести о 3.00 – на годину вперед. Отже, жителі нашої країни в останній день першого весняного місяця спатимуть на 60 хвилин менше.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив відповідну постанову у травні 1996 року. Після цього всі українці стали двічі на рік переводити годинник – на годину назад під час переходу на зимовий час і на годину вперед при переході на літній.

На нашій території використовується наступний порядок обчислення часу: час другого часового поясу (за Києвом) зі щорічним переведенням годинникової стрілки в останню неділю березня о 3.00 на годину вперед та в останню неділю жовтня о 4.00 на годину назад.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Верховна Рада неодноразово намагалася внести зміни та відмовитися від переведення годинників. Питання залишається відкритим. Відомо, що дворазове переведення годинника також застосовується приблизно у 70 країнах світу. А ще 135 країн відмовилися від такого заходу або ніколи до нього не вдавалися.

Противники переведення годинників вважають, що стрибки в часі негативно впливають на організм людини. Вони звертають увагу на порушення біоритмів, зниження працездатності громадян, а також погіршення їхнього самопочуття загалом.

Україна готується до переходу на літній час: коли і як треба перевести годинник

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зараз майже всі годинники автоматично переходять на зимовий чи літній час – тому що виробники встановлюють цю функцію у заводських налаштуваннях. Таким чином, якщо телефон, комп'ютер, планшет або інший пристрій підключено до Інтернету, не потрібно буде вручну переводити годинники - час синхронізується самостійно.

Раніше повідомлялося, що у лютому в Україні очікується рекордна спека – у деяких регіонах температура повітря збільшиться до 20 градусів.

Головне