Ухилянтів чекатимуть юридичні проблеми після повернення з-за кордону: в Офісі президента зробили заяву

Громадяни України, які переховуються від війни за кордоном, зіткнуться з юридичними проблемами після повернення додому. Про це повідомив радник Офісу президента Михайло Подоляк.

Ухилянтів чекатимуть юридичні проблеми після повернення з-за кордону: в Офісі президента зробили заяву - today.ua

Оскільки екстрадиції українських ухилістів з європейських країн, швидше за все, не буде, для них готують інші заходи покарання, які набудуть чинності після того, як такі громадяни повернуться назад до України.

За словами Подоляка, щодо втікачів, які придбали фіктивні довідки ВЛК та виїхали за кордон, будуть відкриті судові рішення за корупційними статтями.

Радник президента визнав складність юридичної процедури екстрадиції ухилянтів із країн Заходу, де вважають, що людина має право боятися воювати, і заявив, що таким чином на масове повернення цих людей сподіватися не варто.

Ухилянтів чекатимуть юридичні проблеми після повернення з-за кордону: в Офісі президента зробили заяву

"Але будуть реєстри людей, які отримували фіктивні довідки, і тоді у них будуть проблеми вже при поверненні до України, йтимуть юридичні процедури. Якщо вони добровільно зараз не повертаються, то коли війна закінчиться, у них будуть певні юридичні проблеми — з'ясовуватимуться підстави, на основі яких вони залишили країну тощо", - наголосив Подоляк.

В Україні протягом найближчих трьох місяців відбуватимуться перевірки діяльності військово-лікарських комісій (ВВК), зокрема, довідок про придатність та часткову придатність, виданих українцям з лютого 2022 року.

Раніше повідомлялося, що банки в Україні розпочали блокування карт ухилянтів.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua