Учені не знають, як зупинити пересихання велетенської річки: близько 40 мільйонів людей відчують нестачу води

Автор: Марченко Любов

Велетенська річка, що є джерелом життя для 40 мільйонів людей, може зникнути з карти планети. За останні роки вона втратила стільки води, що тепер не може дістатися своєї дельти і більше не впадає в море.

Учені не знають, як зупинити пересихання велетенської річки: близько 40 мільйонів людей відчують нестачу води - today.ua

Йдеться про Колорадо - одну з найпотужніших річок Північної півкулі і Північної Америки зокрема. Маючи протяжність 2300 кілометрів, вона протікає через 7 штатів і напуває водою близько 40 мільйонів людей. А крім того, воду з Колорадо використовують для зрошення понад 2 млн гектарів сільськогосподарських угідь.

Однак останнім часом річка почала катастрофічно міліти. За останнє століття води в ній стало менше на 20%. Проте найшвидшими темпами обміління цієї водної артерії проходить саме зараз. Річка настільки обміліла, що вже не може дістатися своєї дельти, яка впадає в Каліфорнійську затоку.

Учені називають такі причини катастрофічного обміління річки:

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

  • зміну клімату;
  • мегапосуху, що триває;
  • надмірне використання води з річки.

Учені не знають, як зупинити пересихання велетенської річки: близько 40 мільйонів людей відчують нестачу води

Із цих трьох чинників саме третій найбільш згубний для цієї водної артерії. Причому найбільше води йде не для людей, а на аграрну галузь. Дослідження, проведені ученими, які мізкують, як врятувати річку, засвідчили: саме сільське господарство споживає втричі більше води, ніж решта споживачів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найбільша проблема – зрошення орних полів. Саме це – найбільша причина катастрофічного обміління річки. Учені порахували: якщо скоротити споживання води з Колорадо на 22-29% щорічно, то цій водній артерії ніщо більше не загрожуватиме, і вже до середини 21 століття вона повністю зможе відновитись.

Нагадаємо, в Антарктиді прискорено тане льодовик Судного дня. Зупинити процес уже неможливо.