У ЗСУ розширять перелік осіб для мобілізації: названо три категорії

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні посилюється мобілізація, і коло осіб, що підлягають призову, лише розширюватиметься. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач розповів, які три категорії українців почнуть отримувати повістки.

У ЗСУ розширять перелік осіб для мобілізації: названо три категорії  - today.ua

Оскільки армія потребує капітального доукомплектування, зараз розглядається питання про призов все більшої кількості громадян. У Верховній Раді на розгляді лежать різні законопроекти, ухвалення яких може залучити до лав ЗСУ додаткових 500 000 осіб.

Поки що погоджено мобілізацію для таких громадян:

  • раніше знятих з військового обліку до 2015 року та не відновлених на військовому обліку відповідно до змін у законодавстві України;
  • у яких минув термін відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;
  • які досягли 27-річного віку, але не взяті на військовий облік військовозобов'язаних у зв'язку з ухиленням від виконання військового обов'язку.

У ЗСУ розширять перелік осіб для мобілізації: названо три категорії

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данилов на фоні останнього потоку новин про активізацію мобілізації закликає громадян зберігати спокій, адже призов буде поступовим. Це плани на наступний 2024 рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У пріоритеті – знайти заміну тим, хто воює вже тривалий час без ротації та відпусток. Потім, звичайно ж, потрібно поповнювати існуючі батальйони і створювати нові. У цьому повинна допомогти система рекрутингу, а також зміна підходу до процесу мобілізації та походів до ТЦК, щоб це не сприймалося громадянами як покарання. Однак через майже два роки війни мотивувати українців йти воювати дедалі складніше.

Раніше у Міноборони України озвучили плани щодо демобілізації військовослужбовців.