В Україні все частіше обговорюють можливість мобілізації жінок, які зараз служать виключно за власним бажанням. У ЗСУ представили роз'яснення та закликали громадянок бути готовими до війни.
У нашій країні продовжується повномасштабна війна, яку розв'язала країна-агресор Росія. Маючи такого сусіда, не варто сподіватися, що він залишить свої спроби захопити нашу територію. РФ не одне століття нападає на Україну й намагається позбавити нас прав та свобод.
Радниця з ґендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор'єва повідомила, що в Україні стає дедалі менше призовників. Тому в майбутньому не можна виключити й мобілізацію жінок – треба бути готовим до реалізації такого сценарію.
Як приклад поставлено ізраїльську армію, в якій служать як чоловіки, так і жінки. Причому, дівчатка з раннього віку проходять військову підготовку. Українкам також варто відходити від "старомодного менталітету" та змінити політику призову.
Популярні зараз
Названо тарифи на газ в Україні з 1 грудня
В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс
Григор'єва наголосила, що захист Батьківщини є обов'язком кожного українця, тому служба жінок – це правильна позиція.
"Наш північний сусід не збирається просто так зникати. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми маємо бути готовими до цього, а це означає підготовку як чоловіків, так і жінок, щоб бути готовими до війни. Нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни", - цитує представницю ЗСУ The Times.
За даними уряду, зараз у складі ЗСУ служать 65 тисяч жінок. Це на 40% більше, ніж було 2021 року, перед повномасштабним вторгненням РФ. Для українок немає обов’язкового призову. Однак відомо, що жінки з медичною та фармацевтичною освітою мають стати на облік у ТЦК за місцем прописки чи фактичного проживання.
Нагадаємо, що в Україні розглядають новий законопроєкт №10449 щодо зміни правил мобілізації. Депутати Верховної Ради обговорили багатотисячні поправки та ухвалили документ у другому читанні.
Серед вимог зазначено необхідність поставити на облік українських біженців, яким за кордоном виповнилося 18 років. Вони мають повернутися додому та актуалізувати свої дані до ТЦК. Можливо їм дозволять зробити це в онлайн-режимі – рішення за народними обранцями.