У Зеленського попередили, що станеться із соцвиплатами, якщо допомоги від США не буде

Автор: Марченко Любов

На сьогодні поки що немає упевненості в тому, що допомога від США надійде в Україну. Та навіть якщо ситуація з цією допомогою буде критичною, уряд не скорочуватиме і не припинятиме соцвиплат українцям.

У Зеленського попередили, що станеться із соцвиплатами, якщо допомоги від США не буде - today.ua

У цьому запевнив громадян радник президента Олег Устенко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

Отже, за словами президентського радника, соціалка залишається у пріоритетах державного бюджету. Першочерговим зараз, під час війни, є фінансування армії. Але пенсії та решта соцвиплат стоять наступники - на другій позиції. Це – захищені статті бюджету, і вони будуть виконуватись за будь-яких умов.

"Якщо ситуація буде критичною, то соціальні виплати вони будуть продовжуватися", - запевнив Олег Устенко.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Водночас уряду доведеться запровадити режим жорсткого заощадження коштів. Отже всі видатки, які не є першочерговими, будуть поставлені на паузу. Зокрема йдеться про інвестиційні програми. Вони також мають велике значення, і їх не зрікатимуться, але виконання призупинять.

"Тобто вони будуть знаходитися на паузі або будуть виконуватися, коли буде зрозуміло, що розрахунки по них будуть. Тобто лише після того, як будуть надходити додаткові кошти в країну", - уточнив радник президента.У Зеленського попередили, що станеться із соцвиплатами, якщо допомоги від США не буде

Як відомо, український уряд очікує не лише на виділення допомоги від США, але й на фінансовий транш від МВФ. Проте зараз, на тлі невизначеності із американською допомогою, МВФ вагається, чи давати гроші Україні. Адже функціонери Міжнародного валютного фонду, як і будь-які кредитори, хочуть бути певні, що отримають свою позику назад та ще й з відсотками.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас на сьогодні наша країна перебуває у важкому фінансовому стані, і без допомоги партнерів їй буде вкрай важко обслуговувати навіть той державний борг, що вже є. Тому місія МВФ сьогодні, в понеділок, має прибути до Києва, щоб упевнитись у нашій платоспроможності.

Втім, надія на допомогу від США останніми днями зміцніла. Але український уряд усе ж розробив план Б на випадок, якщо Америка нам грошей не дасть. У цьому випадку мають намір збільшити обсяг продажу облігацій внутрішньої позики, підвищити податки, скоротити соціалку, а також підвищити комунальні тарифи для населення.