В Європі підготують більше українських пілотів F-16

Автор: Корнєєв Ігор

Пентагон анонсував розширення програми навчання українських льотчиків, які пілотуватимуть F-16. Це сталося у відповідь на критику оборонного відомства за невелику кількість місць для українців у навчальних центрах.

В Європі підготують більше українських пілотів F-16 - today.ua

Офіційний речник Пентагону Пет Райдер провів пресконференцію, на якій було поставлене питання про підготовку українських пілотів F-16. Він зазначив, що наразі наші льотчики проходять підготовку на американській базі в штаті Аризона, а також на території Данії.

"Наша увага зосереджена на роботі з коаліцією з авіаційних засобів, щоб визначити їхні вимоги та виконати їх. Є можливості для проведення додаткового навчання в інших місцях, які готуються в Європі. Це буде довгострокова пропозиція з погляду підтримки їх через коаліцію повітряних засобів", - заявив прессекретар Міноборони США Пет Райдер.

Він зазначив, що Україна сама вирішує, скільки їй потрібно підготовлених пілотів для американських винищувачів.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Однак це лише частково є правдою. Ще два тижні тому стало відомо, що в Аризоні тренуються лише 12 українських пілотів. При цьому решта місць у навчальному центрі Пентагону зарезервована для льотчиків з інших країн.

Це викликало обурення американських конгресменів, які звернулися до керівництва країни із вимогою розширити програму для українців.

В Європі підготують більше українських пілотів F-16

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Навчити 12 пілотів – цього просто недостатньо. Україна – у стані війни, і місця для України мають бути в пріоритеті, у порівнянні з іншими іноземними країнами", – йдеться у зверненні групи конгресменів до президента США Джо Байдена.

У Данії готують лише вісім українських льотчиків. На додаток, наступного року центр, де вони проходять підготовку, має бути закритим.