В Yasno пояснили, як уникнути нарахування зайвих кіловатів: залишився останній день

Автор: Корнєєв Ігор

Yasno виступила з роз'ясненнями про те, як і коли платити по лічильнику за світло, щоб уникнути нарахування зайвих кіловатів. У компанії уточнили, що своєчасна оплата дозволить уникнути необхідності вимагати перерахунку.

В Yasno пояснили, як уникнути нарахування зайвих кіловатів: залишився останній день - today.ua

Для споживачів виділено 5-денне вікно, коли вони можуть повідомити показання лічильника. Це слід робити в останні два або в перші три дні місяця. У цьому випадку, запевняють у компанії, жодних нестикувань у платіжці не буде.

Вони виникають, якщо показання надійшли до компанії раніше чи пізніше цього терміну.

"Якщо передавати показання раніше ніж за два дні до кінця поточного місяця або пізніше за перші три дні наступного, то нарахують зайве. Оператор системи розподілу (ОСР) приймає показання в зазначені дні, розраховує споживання за календарний місяць та передає його нам. А ми формуємо рахунок. Якщо показання лічильника передати раніше або пізніше, то ОСР розрахує дані за середньодобовим споживанням", – пояснили енергетики.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Також в енергокомпанії нагадали про важливість коректно передавати дані лічильника.

Для механічних та електронних приладів обліку необхідно повідомити перші п'ять цифр. На двотарифному лічильнику показання дня і ночі відзначені спеціальними індексами, які можуть відрізнятися залежно від моделі:

  • Т1, Т2;
  • Е1 та Е2
  • Т11 та Т12;
  • 5.8.1 та 1.5.8.2.

Індекс "1" завжди означає день, "2" – ніч.

В Yasno пояснили, як уникнути нарахування зайвих кіловатів: залишився останній день

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж у вас лічильник з якимись іншими індексами, слід уточнити відповідність часу доби на сайті виробника. Зазначається, що середньодобовий тариф споживачеві не треба вираховувати – це зроблять у компанії-постачальниці послуги.

Нагадаємо, в Україні з 1 квітня діють нові "зелені" тарифи на електроенергію. НКРЕКУ оновила їх постановами від 29 березня.