У Верховній Раді зробили заяву щодо перенесення строків розгляду законопроекту про мобілізацію

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада приступить до розгляду оновленого законопроекту про мобілізацію у другому читанні дещо пізніше, ніж планувалося. Причиною затримки стала велика кількість правок, що надійшла і ще продовжує надходити від народних депутатів.

У Верховній Раді зробили заяву щодо перенесення строків розгляду законопроекту про мобілізацію - today.ua

Про це повідомили "Суспільному" депутати із профільного оборонного комітету Верховної Ради.

Так, за словами депутатки Ірини Фріз, до секретаріату Ради вже надійшло понад тисячу правок до цього законопроекту. І вони ще продовжують надходити, адже відповідно до регламенту, правки ще можуть подаватися до завершення доби 21 лютого, тобто до 23:59. Згодом усі ці правки мають бути зведені в єдину таблицю, щоби депутати, голосуючи за кожну правку, могли орієнтуватись, про що йдеться. Для того, щоби звести їх у таблицю знадобиться ще кілька днів.

"Секретаріат просто не в змозі буде звести цю велику таблицю навіть за один день, можливо, спробують, тоді розгляд може розпочатися 23 чи 24 лютого, але скоріш за все це буде починаючи з 26 лютого", - припустила Ірина Фріз.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Її колега по парламенту Єгор Чернєв, що входить до фракції "Слуга народу", прогнозує, що для систематизації усіх правок та зведення їх до єдиної таблиці знадобиться щонайменше тиждень.

"Завтра закінчується день подачі правок, тільки після цього голова має призначити засідання комітету по розгляду правок, я не скажу зараз, яка там точна цифра, але точно понад 1300, тому це займе, я думаю, тиждень, не менше в комітеті. І тільки після цього можна буде говорити про те, щоб його виносити в зал", - повідомив Чернєв.

У Верховній Раді зробили заяву щодо перенесення строків розгляду законопроекту про мобілізацію

Водночас нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк звернувся до представників ЗМІ, аби ті не квапились оприлюднювати кількість поданих правок. Все одно на завтрашній ранок вона буде інша, а завтра до вечора зросте ще. Остаточно говорити про кількість поданих правок можна бути лише не раніше ранку четверга, 22 лютого.

"Наприклад, у мене більше сотні правок і я їх всіх досі ще не подав. Тому поки точно можу сказати лише дві речі:

1) що правок буде більше ніж 1500. Скільки - дізнаємося 22-го лютого.

2) що на цей пленарний тиждень їх навіть звести не встигнуть) Тому голосування у другому буде не раніше 06-08 березня", - поділився Железняк.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, законопроект про мобілізацію в другому читанні у цьому місяці парламент, ймовірно, не розглядатиме. Хоча раніше були такі плани.

 Нагадаємо, депутати мають намір обмежити вік для мобілізації. На війну братимуть лише молодих.