У Верховній Раді заявили про можливість мобілізувати депутатів. Ряди ЗСУ цілком реально поповнити сотнею народних обранців.
Про це заявив депутат ВРУ Михайло Цимбалюк в ефірі телеканалу "Еспресо". Він прокоментував новий законопроект щодо мобілізації, який відправили на доопрацювання. Наголошено, що документ у початковому вигляді не мав шансів на підтримку, але на усвідомлення цього факту Кабміну знадобилося три тижні. Наразі очікується нова версія від уряду.
Цимбалюк наголосив, що мобілізація має бути справедливою. Потрібна негайна демобілізація строковиків, які вже відслужили та мають повернутися додому.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Парламентарій також впевнений, що армійські лави мають поповнити його колеги, але потрібна норма, як зберегти діючу ВРУ, бо ворог зацікавлений у недієздатності єдиного органу законодавчої влади у державі. Для продовження військового стану та мобілізації потрібно не менше 300 голосів. Наразі працює 401 депутат.
"Якщо відкинути тих, хто не підлягає мобілізації - це жінки, багатодітні чоловіки, кому є 60+, то приблизно сотню народних депутатів можна мобілізувати. Тоді громадянське суспільство усвідомлюватиме, що нарешті в країні настає справедливість щодо мобілізації", - поділився думкою Михайло Цимбалюк.
Що відомо про новий проект про мобілізацію
Нагадаємо, що Кабмін 25 грудня вніс до Верховної Ради законопроект щодо внесення змін до законодавства для вдосконалення мобілізації. Його розглядали у Комітеті з питань нацбезпеки спільно з Генштабом ЗСУ та Міністерством оборони. 11 січня його повернули на доопрацювання – уряд відкликав свої пропозиції. Очікується, що оновлений документ розглянуть за кілька тижнів.
Раніше повідомляли, що в Україні планують мобілізувати чоловіків з інвалідністю.