У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який може стати революційним. Якщо депутати його ухвалять, то в Україні різко зросте кількість трудових ресурсів, а також збільшаться податкові надходження. Йдеться про ухилянтів від мобілізації. Їм можуть замінити кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на великий штраф або примусові роботи.
Такий законопроект №11260 вже з'явився на сайті ВР України.
Автор документу - депутат Анатолі Бурміч. У пояснювальній записці до законопроекту він зазначає, що за ухилення від військової служби під час мобілізації чинним законом передбачено жорстке кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Проте, ув'язнюючи ухилянтів, держава шкодить собі як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Депутат вважає для ухилянтів недоцільним покарання у вигляді позбавлення волі
По-перше, зазвичай кримінальне покарання з позбавленням волі призначають для злочинців, які є суспільно небезпечними. Проте серед ухилянтів, навпаки, важко знайти осіб, які реально могли би загрожувати суспільству.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Сам по собі встановлений судом факт ухилення особи від призову на військову службу не свідчить про те, що перебування такої особи в суспільстві становить небезпеку для суспільства, для оточення, для окремих людей", - пише нардеп.
По-друге, позбавлення волі потребує додаткових бюджетних витрат. Адже держава має на якісь кошти утримувати ув'язненого. Ці гроші можна було би спрямувати на потреби війська, а не на утримання тих, хто всіляко уникає військової служби. До того ж, для всіх засуджених треба знайти місця утримання.
Крім того, загальновідомо, що колонія – не найкраща "школа життя". Потрапивши в середовище рецидивістів абсолютно безпечною для суспільства людиною, ухилянт може вийти звідти вже небезпечною особою. У кращому випадку він потребуватиме тривалої соціалізації, у гіршому – незабаром піде на нову "ходку".
По-третє, завдяки застосуванню інших видів покарань, які не передбачають позбавлення волі, але передбачають примусову працю або чималий штраф, держава отримає додаткову робочу силу і додаткові бюджетні надходження.
"Трудова діяльність таких засуджених на підприємствах в різних галузях економіки (замість відбування покарання у виді позбавлення волі з ізоляцією від суспільства) допоможе зберегти економічну активність вітчизняних підприємств та українську економіку (чимало підприємств зараз відчуває дефіцит кадрів), а ізоляція від суспільства таких засуджених може лише поглибити проблему дефіциту кадрів у різних галузях економіки", - пояснює ініціатор законопроекту.
Замість позбавлення волі автор законопроекту пропонує вживати до ухилянтів інші методи покарання
Зокрема, він пропонує такі варіанти покарань:
- кримінальне покарання у вигляді штрафу 51 000 до 85 000 грн;
- громадські роботи на строк від 160 до 240 годин;
- виправні роботи на строк від одного до двох років;
- обмеження волі на строк від одного до двох років.
Очевидно, що в разі ухвалення такого закону держава отримає великий додатковий трудовий ресурс у вигляді 2-3 мільйонів (за приблизними оцінками саме така кількість ухилянтів перебуває "у підпіллі") працездатних чоловіків. Це дозволить закрити вакансії на багатьох важливих підприємствах, а також пожвавити вітчизняну економіку. Крім того, це може відчутно збільшити бюджетні надходження.
Нагадаємо, тим часом ТЦК активізували пошук ухилянтів. Причому тепер їх активно ловлять не лише в регіонах, але й у столиці.