В Україні часто обговорюють питання подорожчання комунальних послуг. У Верховній Раді повідомили, що буде з тарифами на електроенергію, газ та опалення найближчим часом. Прогнозами поділилися депутати Андрій Герус та Олексій Кучеренко.
У нашій країні діє мораторій на підвищення вартості газу, опалення та гарячої води – до завершення воєнного стану. Інші комунальні послуги можуть дорожчати. Однак влада запевняє, що цього не відбудеться як мінімум до закінчення опалювального сезону – незважаючи на неодноразові заяви про зростання тарифів.
Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП нагадав, що з червня 2023 року в Україні підвищили тариф на електроенергію – до 2,64 грн/кВт-год. Це було пов'язано з необхідністю відновлювати зруйновану енергетичну структуру і для продовження безперебійного постачання громадян електрикою.
Перший заступник голови Олексій Кучеренко уточнив, що тарифи на електроенергію, воду, теплопостачання та газ мають різні складові, вони залежать від вартості різних видів палива.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
"Потрібно аналізувати кожен тариф окремо. Єдине, що треба зазначити: необхідно робити все можливе, щоб у рамках існуючих тарифів енергетики та комунальники могли забезпечувати якісне надання послуг", – пояснив нардеп.
Парламентарій також поінформував, що держава ввела стимули для комунальних підприємств, зокрема щодо сонячної генерації.
Сонячна електростанція за сприятливих погодних умов може повністю або частково постачати підприємство електроенергією. Таким чином, комунальники мають можливість знизити обсяги закупівлі електроенергії з мережі. Підприємства, у свою чергу, можуть продавати зайву електрику і заробляти на цьому.
За словами Геруса, йдеться про значну економію коштів, які можна спрямувати на інші потреби, зокрема на запровадження енергоефективних заходів та модернізацію підприємства.
Олексій Кучеренко наголосив на необхідності пошуку бюджетних можливостей для запуску програми енергозбереження на комунальних підприємствах та компенсації різниці в тарифах теплопостачальних підприємств.
Раніше стало відомо, що подорожчання світла вдвічі – до 6 гривень за кіловат-годину до кінця року точно не буде. Про це повідомили у Міненерго.
Нагадаємо, що про зміну тарифів на електроенергію з 1 березня повідомили у YASNO.