Today.ua

У ТЦК назвали дві умови для затримання чоловіків: “У решті випадків нас можна послати, розвернутися та піти“

У ТЦК заявили, що не мають права затримувати чоловіків. Є лише два виключення з цього правила. У решті випадків військовозобов'язані чоловіки можуть просто розвернутися і піти геть.

Про це повідомив старший солдат Полтавського міського військкомату Олександр Мацько. Він уточнив дві умови для силового затримання військовозобов’язаних чоловіків. Перша – якщо громадянин порушив правила військового обліку та перебуває у розшуку. А друга – якщо у складі групи є представники поліції, яких уповноважено затримувати осіб.

"У решті випадків людина тебе може послати, розвернутися і піти, ми нічого не можемо зробити. Силове затримання ми не можемо зробити, за руку схватити ми не можемо. Хіба що у випадках, якщо ми пробиваємо і людина знаходиться у розшуку, тоді так, якщо поруч є представник поліції.

Раніше ми не ходили з поліцією, зараз з поліцією в основному. Зараз трошки простіше: будь ласка, пане поліцейський, людина у розшуку, прошу затримати. Я ж не маю права затримувати, я маю право лише оповістити людину, а поліція затримує і разом ми уже доставляємо таку людину до ТЦК", - зазначив Мацько.

Що стосується самого представника ТЦК, він живе на Полтавщині та служить у ЗСУ близько десяти років. Він обороняв Попасну, Авдіївку, Ізюм та Торецьк. Два роки тому захисник отримав мінно-вибухове поранення та не зміг продовжити службу на передовій – через інвалідність. Тепер Олександр служить у роті охорони Полтавського міського ТЦК.

Мацько наголосив, що суспільство здебільшого негативно налаштоване до нього та колег. Він порадив військовозобов’язаним чоловікам не ховатися від ТЦК, тому що це може вплинути на подальшу службу. Він вважає, що тим, хто дійсно любить Україну, не потрібно заохочень. Люди просто збирають речі та їдуть на війну.

Раніше роз'яснення щодо затримання ТЦК військовозобов'язаних чоловіків надали у Міністерстві оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ