У США створили батарейку на ядерному паливі: вона здатна працювати понад 100 років

Автор: Корнєєв Ігор

За підтримки Міністерства оборони США приватна компанія Infinity Power зробила прорив у галузі виготовлення батарейок. Їм вдалося створити пристрій, який більш ніж у шість разів ефективніший за інші батарей такого типу і здатний працювати десятиліттями.

У США створили батарейку на ядерному паливі: вона здатна працювати понад 100 років - today.ua

З початку минулого століття відомо, що у ядерній реакції прихований колосальний енергетичний потенціал. У багатьох країнах світу атомні електростанції є ключовим елементом енергосистеми. Атомними двигунами давно оснащуються кораблі та підводні човни.

Однак усе це реактори значних розмірів. А компанії Infinity Power вдалося реалізувати принцип ядерного поділу для створення звичайної батареї. Це не перший у світі такий пристрій, однак у плані енергоефективності він може зробити справжню технологічну революцію.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Як повідомляють автори розробки, їхня атомна батарейка працює з ефективністю понад 60%, тоді як інші джерела живлення, що діють на радіоізотопному принципі, - менше ніж 10%.

"Через його високу ефективність, він вимагає менше радіоізотопів для генерації такої ж кількості енергії, яку дають інші процеси перетворення. Крім того, порівняно з попередніми методами, які дозволяють лише обмежений вибір, він пропонує значно ширший діапазон вибору радіоізотопних матеріалів", – повідомила компанія Infinity Power.

В основі технології лежить розпад ядерних ізотопів. За допомогою напівпровідникових перетворювачів енергія, що виділяється, перетворюється на електричну.

В Infinity Power заявляють, що їхня батарейка може працювати хоч 100 років. При цьому в компанії бачать потенціал для генерації різної потужності: від нановатів, до кіловатів і навіть більших обсягів енергії.

У США створили батарейку на ядерному паливі: вона здатна працювати понад 100 років

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Це означає, що це джерело живлення можна буде використовувати як у медичних імплантах, так і в космічних апаратах.

У разі виснаження запасів природних ресурсів такі технології можуть забезпечити людство новими джерелами енергії. Нагадаємо, ми писали про прогноз вчених, які повідомили, коли на нашій планеті закінчиться нафта.