Ядерний шантаж Кремля все менше впливає на західних союзників України. Черговим таким загрозам дали оцінку у Білому домі та Держдепі США.
Росія відчуває, що упускає нитки війни в Україні зі своїх рук. США ухвалили пакет допомоги Києву на 61 млрд доларів, про найбільший пакет військової допомоги оголосив Лондон. На додаток, міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон під час візиту до Києва наприкінці минулого тижня заявив, що його країна не заперечує проти використання британської зброї на території РФ.
У Кремлі реагують на це завжди однаково – ядерними загрозами.
Нагадаємо, Росія заявила, що у відповідь на посилення жорсткості риторики західних союзників України, яка веде до ескалації, армія РФ проведе навчання щодо використання тактичної ядерної зброї.
Реакція Білого дому була цього разу незвично спокійною та жорсткою.
"Якщо Путін та російські офіційні особи стурбовані тим, що їхні війська в Україні можуть бути вражені зброєю, яку виготовили в інших державах, то найлегший спосіб уникнути цього – це просто вивести свої війська", – заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.
Радник Білого дому нагадав російському керівництву, що постійні ядерні загрози є "безрозсудною та безвідповідальною" поведінкою. Кірбі заявив, що США уважно стежать за ситуацією і поки що не бачили нічого, що вимагало б від Вашингтона змінити свою доктрину ядерного стримування.
Аналогічну заяву зробив і речник Державного департаменту США Метью Міллер.
"Російська ядерна риторика була безрозсудною та безвідповідальною протягом усього конфлікту. Попри все ми не бачили жодних підстав для коригування нашої власної ядерної позиції у відповідь на ці заяви, а також - жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні", - заявив Міллер.
Нагадаємо, ЗСУ вже отримують зброю з нового пакету військової допомоги США. Однак основна її частина прибуде на фронт пізніше.