У США може не виявитись достатньої кількості зброї для передачі Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Посол України в США Оксана Маркарова засумнівалася, що Пентагон знайде достатню кількість зброї, щоб покрити суму, яку виділяє Конгрес. На військові постачання Штати нададуть 23 млрд доларів.

У США може не виявитись достатньої кількості зброї для передачі Україні - today.ua

Маркарова зазначила, що сам факт виділення грошей ще не означає, що Збройні сили України отримають боєприпаси та озброєння на всю суму. Вона нагадала, що у законі про допомогу Україні, який сьогодні може ухвалити Сенат, на озброєння закладено 23 млрд доларів. Загальна сума допомоги, нагадаємо, становить близько 61 млрд доларів.

"Але друге питання, чи є ця техніка? Чи ми знайдемо, виробимо достатньо швидко багато техніки для того, щоб отримати?", - зазначила посол України у США.

Оксана Маркарова нагадала, що за торішньою програмою військової допомоги залишилися невитраченими близько 4 млрд доларів. Вони були виділені під конкретні постачання, але у Пентагона закінчилася відповідна номенклатура і гроші залишилися незасвоєними.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Чотири мільярди за нинішніх умов є колосальною сумою. Якби ЗСУ отримали обіцяну допомогу, ситуація на фронті могла бути набагато кращою.

Маркарова нагадала, що для пошуку доступних для купівлі та відправлення в Україну озброєнь та боєприпасів було створено контактну групу "Рамштайн". У рамках цього формату наш Генштаб позначає конкретні найменування озброєнь, які потрібні сьогодні на фронті.

"Є програми, за якими ми можемо отримувати цю техніку, купувати чи отримувати з запасів. А друге, наскільки швидко ми її знаходимо, перевіряємо, приводять її військові-американці в той стан, в якому вона може бути передана", – зазначила дипломат.

У США може не виявитись достатньої кількості зброї для передачі Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чергове засідання у форматі "Рамштайн" має відбутися 26 квітня.

Нагадаємо, на фронті почався великий наступ росіян. Про це повідомив майор запасу НГУ Олексій Гетьман. Від оперативності західних постачань залежатиме ефективність української армії в обороні.