“У розшуку“: що означають статуси в Резерв+ після оновлення облікових даних

Автор: Корнєєв Ігор

Після оновлення даних за допомогою програми "Резерв+", військовозобов'язаному надається один із шести статусів. У цьому матеріалі ми розповімо, що означає кожен із них.

“У розшуку“: що означають статуси в Резерв+ після оновлення облікових даних - today.ua

З роз'ясненнями щодо цього виступив заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК та СП Солом'янського району Києва Павло Литвин.

"Уточнюється"

Цей статус означає, що дані про військовозобов'язаного громадянина ще перебувають у стадії обробки. Як приклад, Литвин навів студентів. Якщо громадянин надав документ про те, що він навчається у вищому навчальному закладі, Територіальному центру комплектування та соцпідтримки потрібен час, щоб це перевірити.

"Підлягає призову"

Якщо вам надано такий статус, то наступна повістка, яку принесуть вам з ТЦК, виявиться бойовою. Тобто означатиме мобілізацію. Втім, навіть після цього ви можете надати у військкомат документи, які поставлять під сумнів можливість відправлення на фронт.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

"Тимчасово непридатний"

Цей статус надається громадянам, які давно оновили дані та вже пройшли військово-лікарську комісію. Це означає, що медичний синкліт знайшов у вашому стані здоров'я відхилення, які не дозволяють мобілізацію.

"В розшуку"

Статус, що викликає найбільше запитань. Павло Литвин роз'яснив, що він не означає кримінальний розшук. Найчастіше такий статус надається громадянам, які після досягнення 25 років, коли в Україні закінчується призовний вік, жодного разу не відвідували військкомат.

Вони могли переїхати в інше місто, не знявшись з військового обліку за місцем проживання, і в ТЦК та СП не знають їхнього місця перебування. У цьому випадку доведеться заплатити штраф, але кримінальною відповідальністю цей статус під час відвідин ТЦК, за словами військкома, не загрожує.

"Знятий"

Означає зняття з військового обліку через переїзд або через проблеми зі здоров'ям.

“У розшуку“: що означають статуси в Резерв+ після оновлення облікових даних

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Виключений"

Після досягнення віку, коли громадянин вже не може бути призваний на військову службу, йому надається такий статус. Також він може бути присвоєний за наявності серйозного захворювання. Громадянам, які були засуджені за тяжкими статтями кримінального кодексу, також надається статус "Виключено".

Нагадаємо, мобільний додаток "Резерв+" для оновлення військово-облікових даних запустило Міністерство оборони України.