У Раді зробили прогноз щодо повторного подорожчання електроенергії: “Тариф має бути ринковим“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні підвищили тариф на електроенергію – і зараз він складає 4,32 грн/кВт-год. У Раді зробили прогноз щодо повторного подорожчання комунальної послуги. Зазначено, що її вартість має бути ринковою.

У Раді зробили прогноз щодо повторного подорожчання електроенергії: “Тариф має бути ринковим“ - today.ua

Про це заявив голова підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Жупанин. Проте він проти перегляду вартості світла для побутових споживачів.

Депутат зазначив, що у нього є "внутрішнє відчуття", що базується на роботі у профільному комітеті парламенту впродовж п'яти років, а також на розумінні принципів роботи уряду. Таким чином, Жупанин не очікує на зростання тарифу на світло – щонайменше до наступного року.

Що стосується подорожчання електрики, яке відбулося з 1 червня, народний обранець назвав доцільність такого рішення дискусійним питанням. З одного боку, держава дуже довго доплачувала різницю між ринковим тарифом та тим, який було встановлено для населення. А з іншого боку – не слід забувати, що майже третина українців зараз виживають, знаходячись за межею бідності.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

"Загалом мені здається, що ми маємо прийти до етапу, коли тариф на електроенергію буде ринковим, і тоді не буде спекуляцій на тему, яким він повинен бути: низьким чи високим. Він має бути ринковим. А що робити тим, у кого немає грошей купити електроенергію по ринковій ціні? Отримати монетизовану субсидію від держави", - поділився Андрій Жупанин.

На думку депутата, переводити побутових споживачів на ринковий тариф у розпал повномасштабної війни не варто – лише після завершення бойових дій.

У Раді зробили прогноз щодо повторного подорожчання електроенергії: “Тариф має бути ринковим“

Що стосується коштів, залучених після підвищення тарифів – вони необхідні на проведення робіт, захисту та відбудови енергосистеми. Жупанин нагадав, що минулого року світло подорожчало з аналогічних причин, а ситуація на краще не змінилася.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Торік підвищували тарифи під тим самим соусом. Питання: де захист? Незрозуміло. Друге пояснення: підняти тариф, щоб він більш-менш покривав витрати Енергоатому. Але ж ніхто не розуміє витрати Енергоатому", - цитує експерта "Телеграф".

Нагадаємо, що українці можуть сплачувати за електроенергію по 2,16 грн/кВт.