У Раді оновлять правила бронювання чоловіків: “Чиновники та багатії не повинні ризикувати життям“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні оновлять правила мобілізації чоловіків. Стало відомо, що Кабмін розглядає можливість надавати відстрочку від служби у ЗСУ громадянам, які мають високі зарплати. Йдеться про доход від 35 тис. грн.

У Раді оновлять правила бронювання чоловіків: “Чиновники та багатії не повинні ризикувати життям“ - today.ua

Про це повідомив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко. Член парламентського комітету з бюджету зазначив, що бронювання без проблем нададуть чиновникам категорії А, поліцейським, а також робітникам установ, організацій та підприємств оборонно-промислового комплексу, які є постачальниками для ЗСУ.

Нардеп від "Європейської Солідарності" спрогнозував бронювання операторам зв'язку, а також представникам паливно-енергетичного комплексу. Можливість для бронювання отримають ті, чия заробітна плата становить від 35 тис. грн, хто сплачує ЄСВ від 7,7 тис. грн та ті, хто сплачує ПДФО від 6,3 тис. грн.

У списку заброньованих увійдуть айтішники серед резидентів "Дія.City" за умови сплати ПДФО від 6,3 тис. грн.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Гончаренко уточнив, що подібне рішення виносили місяць тому на обговорення в Офісі президента. Однак тоді його відхилили через критику показника мінімальної заробітної плати для бронювання – від 35 тис. грн.

Парламентарій розкритикував підхід, у якому військовозобов'язаних чоловіків "офіційно" поділять на забезпечених та бідних.

"У такому вигляді підхід можна назвати соціальним дарвінізмом. За цією логікою: чиновники та багатії не повинні ризикувати життям", - поіронізував депутат ВРУ.

Що відомо про оновлення правил бронювання

Прем'єр-міністр Денис Шмігаль заявив, що при бронюванні планують враховувати зарплату працівників та вплив підприємства на економіку. Очікується, що сума, яку вдасться акумулювати для державного бюджету таким чином, становитиме від 200 до 350 млрд грн на рік.

Запропоновано і другий варіант – щомісячний збір у 20 тис. грн за кожного співробітника, який будуть вносити компанії. У Федерації роботодавців заявили про готовність вносити за заброньованого співробітника близько 6 тис. грн на місяць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Голова Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев вважає економічні критерії бронювання несправедливими. На його думку, у такій ситуації бідним доведеться йти на фронт замість багатих, які "відкупляться".

Нагадаємо, що влада розглядає два варіанти бронювання від мобілізації чоловіків на підприємствах.

Головне