У Раді назвали незаконною заборону на надання консульських послуг чоловікам за кордоном

Автор: Корнєєв Ігор

У Верховній Раді відреагували на скандал із призупиненням надання послуг в українських консульствах чоловікам, які перебувають за кордоном. Це не відповідає закону, повідомили депутати.

У Раді назвали незаконною заборону на надання консульських послуг чоловікам за кордоном - today.ua

В інтернеті почали з'являтися відео та фото з консульських центрів України за кордоном. На них видно великі черги та зафіксовано перші скандали.

Видання РБК-Україна, посилаючись на трьох депутатів Верховної Ради з комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, повідомило, що нардепи вважають дані дії співробітників МЗС незаконними.

Це обмеження ще не набуло чинності й консульські послуги мають продовжувати надавати. До того ж обмеження стосуватимуться не всіх українських чоловіків за кордоном.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

"Цей закон набирає чинності з 18 травня, і чоловікам - як в Україні, так і за кордоном - має надаватись ще плюс 60 днів на оновлення даних. Тобто раніше цього терміну ніхто б не мав обмежувати їхні права. Навіщо в керівництві МЗС ініціювали це рішення - незрозуміло зовсім. Можливо, у такий спосіб там хотіли збити наплив чоловіків, які до вступу закону зараз вирішили б звертатись спішно за оновленням чи отриманням документів, хоча це все одно не виправдовує такий крок", - розповів один зі співрозмовників інформагентства.

У Раді назвали незаконною заборону на надання консульських послуг чоловікам за кордоном

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За роз'ясненнями до Міністерства закордонних справ України профільний комітет Верховної Ради наразі не звертався, зазначив народний депутат. Однак він не виключив цього у майбутньому, якщо ситуація не зміниться.

Нагадаємо, напередодні ДП "Документ" призупинило видачу документів українським чоловікам за кордоном. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулєба назвав це справедливим рішенням.