У ПриватБанку заговорили про приватизацію: названо умову

Автор: Корнєєв Ігор

Найбільша фінансова установа країни – ПриватБанк – може бути продана у приватні руки. У правлінні банку назвали одну обов'язкову умову, яка дозволить це зробити.

У ПриватБанку заговорили про приватизацію: названо умову - today.ua

Оскільки ПриватБанк сьогодні є найбільшим в Україні, він входить до переліку критичної інфраструктури, заявив член правління фінустанови Євген Заіграєв. В умовах війни вкрай важливо, щоб вона залишалася під контролем держави, а займатися її приватизацією, на думку банкіра, недоцільно.

"А після війни ПриватБанк може бути не державним", - заявив Євген Заіграєв.

Він зазначив, що приватизація не обов'язково означає, що фінансова установа стане більш ефективною. Українська держава, за словами члена правління ПриватБанку, зацікавлена ​​у продажу, оскільки в іншому випадку під його контролем перебуватиме занадто велика частина банківського сектору країни.

Популярні зараз

Нема кому збирати: в Україні обвалилися ціни на найкориснішу літню ягоду

Українська влада пообіцяла МВФ позбутися двох великих державних банків

Податкова дізнається про всі закордонні рахунки українців

Зеленський зробив заяву про кількість загиблих бійців ЗСУ

Зазначимо, на зниженні ролі держави у національній банківській сфері наполягає Європейський Союз. Це заявлено однією з умов євроінтеграції, тому, найімовірніше, ПриватБанк буде продано, коли настане мир.

"Керівники банку відповідають перед державою за ті рішення, які ми приймаємо. Для економічного розвитку приватизація ПриватБанку була би дуже непоганим рішенням. Разом з тим моделі приватизації можуть бути різні. Не обов’язково держава має продавати всі 100% належного їй банку. Подивіться, до прикладу, на банківський сектор Польщі. Там найбільші банки мають частку держави в капіталі", - зазначив Євген Заіграєв.

У ПриватБанку заговорили про приватизацію: названо умову

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі про механізм приватизації ПриватБанку говорити зарано, вважає член правління фінустанови. Після війни держава визначить спосіб, аби банк отримав новий імпульс від приватного інвестора, але водночас необхідно буде уникнути можливих ризиків, пов'язаних із передачею найбільшого банку України в приватні руки.

Нагадаємо, у червні інтернет-портал Мінфіну склав рейтинг довіри до українських банків. ПриватБанк посів у ньому лише 8-ме місце.