У Польщі вирішили врегулювати питання довгострокового перебування українських біженців. Влада не перешкоджатиме поверненню громадян додому й їхньому переїзду в інші країни. Все тому, що держава надає невелику соціальну допомогу приїжджим – і комфортно жити на пільги не вдасться.
Посол Польщі в Україні Ярослав Гузи заявив, що уряд залишиться нейтральним до повернення українських біженців на батьківщину. Воно не планує ані перешкоджати такому рішенню, ані посилювати його. Громадяни мають самі визначитися, варто їм залишатися на території країни чи ні.
Проте українці потрібні на ринку праці, тому що відчувається нестача спеціалістів.
"Я маю на увазі дефіцит робочої сили. Роботодавець, який працевлаштовує українців, переконує їх залишитися, бо йому буде важко знайти їм заміну. Але польська влада не буде на це якось впливати", — додав Гузи.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами чиновника, деякі люди ухвалюють рішення виїхати з Польщі до Німеччини, де більша допомога для біженців. Однак польська влада працює над тим, щоб урегулювати питання перебування українців у довгостроковій перспективі.
"Польща не є державою, яка забезпечує громадянам велику соціальну допомогу. Це не те місце, де можна комфортно жити на пільги тощо", - наголосив посол.
Ярослав Гузи нагадав, що, за заявами української сторони, блокада кордону з Польщею не вплине на військові перевезення. Допомога зі зброєю регулярно надходить до Києва. Посол висловив сподівання, що обсяг підтримки України зростатиме.
Раніше повідомлялося, що спецзахист та право на виплати для біженців у Польщі діють до кінця червня 2024 року. А Рада Євросоюзу продовжила їх до березня 2025 року.