У Польщі закривають центри допомоги українським біженцям, - ЮНІСЕФ

Автор: Лобанова Єлизавета

ЮНІСЕФ закриває у Польщі центри підтримки біженців з України, де переселенці раніше могли отримати консультації та допомогу у питаннях адаптації в новій для себе країні. Останній день роботи центрів – 31 грудня.

У Польщі закривають центри допомоги українським біженцям, - ЮНІСЕФ - today.ua

Йдеться про так звані "Блакитні точки", де кожен третій українець, який перетинав кордон між Україною та Польщею, отримував першу допомогу. Центри працювали з березня 2022 року в транзитних зонах Польщі, де біженці найбільше потребують консультацій. "Блакитні точки" відкрили на залізничних вокзалах, пунктах видачі допомоги та центрах розміщення біженців.

На сайті ЮНІСЕФ з'явилося пояснення, чому центри допомоги українським біженцям вирішили закрити, хоча люди ще прибувають і війна триває.

"У зв'язку зі змінами в потребах громади біженців і характером конфлікту, що триває, останні місяці важливий акцент був зроблений на переході до більш сталого підходу через громадські центри, які працюють у співпраці з муніципалітетами та місцевими організаціями, щоб забезпечити розширення прав і можливостей громад на тривалий період" , - сказано на сайті ЮНІСЕФ.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

У Польщі закривають центри допомоги українським біженцям, - ЮНІСЕФ

За майже 2 роки свого існування "Блакитні точки" надали 950 тисяч послуг дітям та сім'ям, які рятувалися від війни. Це була психологічна підтримка, дружнє оточення, консультація батьків, перенаправлення до органів захисту дітей. Також тут могли допомогти всією необхідною інформацією про притулок, транспорт, охорону здоров'я та освіту в Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українські біженці, які прибули до Польщі, можуть отримати всю корисну для себе інформацію на створеній ЮНІСЕФ платформі "Спільно" за посиланням.

Раніше повідомлялося, хто із ВПО в Україні втратить право на виплати з 1 січня 2024 року.