У Польщі виник гострий дефіцит кадрів. Найбільше бракує працівників для виконання простої фізичної праці. Названо зарплати, на які можна розраховувати у сусідній країні.
Директор рекрутації Міграційної платформи EWL Мар'яна Семенюк повідомила про складність заповнити робочі місця. Місяць тому розпочався високий сезон виробництва, є багато пропозицій роботи багато, тому можна обирати.
Зазначено, що з вересня українці традиційно приїжджають, щоб заробити та повернутися додому у новорічні свята. Але зараз це не рятує ситуацію.
Нестача кадрів пов'язана із забороною виїзду українських чоловіків за кордон, а також спрощеним доступом до ринків праці інших країн Європейського Союзу. Багато хто їде до Німеччини, Нідерландів та інших країн.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
З серпня 2022 року Польщу залишило близько 350 тисяч людей. Поки що вільні місця не можуть заповнити працівники з Латинської Америки та Азії.
Вакансії у Польщі
Найбільше пропозицій – у сфері логістики. Потрібні люди для сортування та пакування товарів. Також є вакансії на підприємствах переробної та харчової промисловості, електроніки.
За словами Семенюк, польські компанії відчувають гострий дефіцит рук – це головна проблема розвитку місцевих підприємств.
Зарплати у Польщі
Мінімальна ставка у Польщі – 21-23 злотих брутто на годину (близько 182-200 грн). Працівники за місяць отримують 4-4,5 тис. злотих на руки (34,8-39 тис. грн). З нового року у країні заплановано підвищення мінімалки. З 1 січня 2024 року вона зросте до 4242 злотих (36,9 тис. грн брутто), а з 1 липня 2024 року — до 4300 злотих (37,4 тис. грн брутто).
Люди, яким нараховують погодинну оплату, мінімально отримуватимуть:
- з 1 січня 27,7 злотого (240 грн) брутто;
- з 1 липня 2024 року – 28,1 злотого (244 грн) брутто.
Середня зарплата брутто у серпні 2023 року становила 7368,97 злотого (близько 64 тис. грн).
Раніше стало відомо, що в Україні хочуть підвищити податки для ФОП – на приклад Польщі.