У Польщі планують запровадити нове правило для дітей з України

Автор: Ольга Березовська

У Польщі хочуть запровадити нове правило щодо юних українських біженців. Воно торкнеться навчання дітей з України у польських школах.

У Польщі планують запровадити нове правило для дітей з України - today.ua

Діти, які виїхали з України до сусідньої країни, продовжують навчатися в українській системі освіти в режимі онлайн. Хоча багато батьків віддали своїх доньок та синів у місцеві школи. Але невдовзі всіх юних українських біженців можуть зобов'язати проходити навчання в освітніх закладах Польщі. Виняток готові зробити лише для деяких із них.

Як повідомляє польське видання Nasz Wybir, Міністерство освіти Республіки Польщі опублікувало проект нового розпорядження щодо навчального процесу українських дітей. У ньому наголошується, що місцеві чиновники стурбовані тим, що багато юних українців не відвідують школи у Польщі. У них виникає питання, чи справді діти з України навчаються онлайн, а також те, як вони інтегруються у польське суспільство.

У зв'язку з цим раніше було ухвалено спеціальний закон, який набув чинності ще 1 липня 2024 року. Згідно з ним, українські біженці можуть отримувати соціальну допомогу за програмою "800+" лише за умови, що їхні діти навчаються у польських школах.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

У Польщі вже готуються до запровадження нового обов'язку з 2024-2025 навчального року. Він включатиме обов'язкову річну дошкільну підготовку та шкільну освіту в польській системі. У Міністерстві освіти сусідньої країни вважають, що після цього у польських школах може з’явитися близько 80 тисяч українських учнів.

У Польщі планують запровадити нове правило для дітей з України

Але уникнути цього обов'язку зможуть учні з України, які навчатимуться у випускному класі у 2024-2025 роках, а потім – складатимуть НМТ. Батьки таких українців повинні будуть подати відповідну заяву до гміни за місцем реєстрації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Варто зазначити, що поки це розпорядження знаходиться на стадії обговорення. Щоб воно набуло чинності, його має підписати міністр освіти Польщі.

Зазначимо, що на українських біженців у Польщі чекають перевірки, за результатами якої їх можуть позбавити виплат.

Головне