У ПФУ дали роз'яснення щодо відмови у призначенні пенсії власникам паїв

Автор: Марченко Любов

З'явилась інформація, що власникам земельних паїв можуть відмовити у призначенні пенсії. У Пенсійному фонді спростовують цю чутку. Наявність земельного паю, як і більшого землеволодіння, не є підставою для відмови у призначенні пенсії.

У ПФУ дали роз'яснення щодо відмови у призначенні пенсії власникам паїв - today.ua

Таку відповідь дали в ПФУ на репліку українця, який висловив своє обурення у Facebook-акаунті Пенсійного фонду.

"Пенсія за віком, стаж відсутній.? ВІДМОВА тому, що є пай, чому?" – обурюється чоловік.

Щоправда, з його репліки не зовсім зрозуміло, є в нього стаж чи немає. Проте, у ПФУ дали вичерпну відповідь щодо пенсійного забезпечення власників земельних паїв: ніякий земельний пай не може бути підставою для відмови у пенсії.

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Наявність паю не впливає на призначення пенсії. Для призначення пенсії важлива кількість страхового стажу", - йдеться у відповіді Пенсійного фонду.

Крім того, у відповіді розтлумачили, в якому віці і з яким стажем можна стати пенсіонером. Зокрема, щоб вийти цьогоріч на пенсію у 60 років, треба мати не менше 30 років страхового стажу. Ті, хто досяг 60 років, але такого стажу наразі не мають, не можуть зараз стати пенсіонерами. Зате таке право мають 63-річні громадяни. Їм вистачить цьогоріч і 20-річного стажу, щоб стати пенсіонерами. Отже, маючи від 20 до 30 років стажу, можна вийти на пенсію у 63 роки.

У ПФУ дали роз'яснення щодо відмови у призначенні пенсії власникам паїв

Та якщо хтось не має і 20 років стажу, але йому вже виповнилося 65 років, то він може спробувати стати пенсіонером. Правда для цього йому потрібно мати щонайменше 15 років стажу. Із меншим стажем пенсію не дають навіть у 65 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо людина не заробила до 65 років навіть 15 років стажу, їй можуть дати хіба що соціальну допомогу, та й то лише за певних умов. Не виключено, що в чоловіка склалась саме така ситуація, і що йому відмовили в допомозі через наявність земельного паю.

Нагадаємо, стало відомо, яку потрібно мати зарплату, щоби отримувати середню пенсію, яка зараз становить 5230 гривень.