У Норвегії ввели суворе обмеження для українських біженців: кого позбавлять статусу тимчасового захисту

Автор: Лобанова Єлизавета

У Норвегії анонсували нововведення для українських біженців. У статусі тимчасового захисту відмовлятимуть українцям, які мають подвійне громадянство. Як виявилось, кількість таких громадян у Норвегії постійно збільшується.

У Норвегії ввели суворе обмеження для українських біженців: кого позбавлять статусу тимчасового захисту - today.ua

У зв'язку з цим Міністерство юстиції та надзвичайних ситуацій випустило інструкцію для Директорату у справах іноземців (UDI), згідно з якою українці, які мають громадянство ще й в іншій безпечній країні, більше не зможуть отримати тимчасовий колективний захист у Норвегії.

В останні місяці до Норвегії прибуло багато українських біженців із подвійним громадянством. Однак на фоні того, що війна в Україні триває майже два роки, всі європейські країни поступово вводять обмежувальні заходи для в'їзду українців. Дане рішення норвезької влади є цілком гуманним. Адже відмовлятимуть у в'їзді не всім біженцям, а лише тим, хто має друге громадянство в ще одній невоюючій країні.

У Норвегії ввели суворе обмеження для українських біженців: кого позбавлять статусу тимчасового захисту

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Адже коли українці просять захист у Норвегії, але при цьому також мають громадянство в таких країнах, як Угорщина, Швеція або США, то це зловживання інститутом надання захисту, заявив міністр юстиції Емілі Енгер Мель.

Також українцям повідомили, що біженці, які прибули з тих країн, які UDI відносить до країн із прийнятним міжнародно-правовим забезпеченням прав людини, розглядатимуться в окремому прискореному порядку (48 годин). Заяви від біженців, які прибули безпосередньо з України, розглядатимуться у звичайному порядку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогоднішній день у Норвегії проживає понад 70 тисяч біженців з України, які отримали статус внутрішнього захисту. Очікується, що у 2024 році потрібно буде розмістити ще приблизно 35 000 біженців.

Раніше повідомлялося, що в Європі погодилися передати Україні біженців, які ховаються від мобілізації.