У Німеччині знизилися ціни на житло: в яких містах квартири подешевшали найбільше

Автор: Лобанова Єлизавета

У Німеччині знизилися ціни на нерухомість. У період із квітня по червень 2023 року вартість квартир в країні подешевшала на 9,9%. Про це повідомили у Федеральному статистичному управлінні. Зазначається, що це найбільш різке падіння цін на житло за такий короткий відрізок часу, починаючи з 2000 року.

У Німеччині знизилися ціни на житло: в яких містах квартири подешевшали найбільше - today.ua

Пов'язане зниження цін на житло в Німеччині насамперед із високою інфляцією. Крім того, після кількох років буму відсоткові ставки за будівельними кредитами зросли, внаслідок чого кредити для населення значно подорожчали і попит на них впав.

Також економіст земельного банку Баден-Вюртемберг Мартін Гут зазначив, що ціни почали знижуватись після тривалого зростання вартості житла. Тому квартири в Німеччині фактично повернулися до минулорічної вартості і, як і раніше, залишаються дорогими і важкодоступними як для німців, так і для іммігрантів.

"Квартири все ще недешеві, і через підвищення процентних ставок доступні для меншої кількості домогосподарств. Ринок тісний, житлової площі мало. Тому житло залишається дорогим - оренда або купівля", - зазначив економіст.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

У Німеччині знизилися ціни на житло: в яких містах квартири подешевшали найбільше

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Падіння цін на житло у Німеччині було зафіксовано як у містах, так і у сільській місцевості. Однак у містах тенденція до зниження була сильнішою. Наприклад, у Берліні, Гамбурзі, Мюнхені, Кельні, Франкфурті-на-Майні, Штутгарті та Дюссельдорфі вартість одно- та двосімейних будинків за два місяці впала на 12,6%. Квартири стали приблизно на 9,8% дешевшими, ніж у 2022 році.

Раніше повідомлялося, скільки коштує оренда житла у різних регіонах Німеччини.