У Німеччині та деяких інших країнах ЄС стали вилучати дітей в українських біженців: батьки не можуть їх повернути

Автор: Марченко Любов

У країнах Євросоюзу дедалі частіше фіксуються випадки вилучення дітей у біженців з України. Найбільше таких прикрих випадків зареєстровано у Німеччині.

У Німеччині та деяких інших країнах ЄС стали вилучати дітей в українських біженців: батьки не можуть їх повернути - today.ua

Про це йдеться у повідомленні "Радіо Свобода", яке посилається на відомості від Національної соціальної сервісної служби України.

Загалом Нацсоцслужбі вже відомо про 430 таких випадків. Тобто 430 українських дітей було вилучено за кордоном у їхніх батьків. Причому найтривожніше те, що батькам вдалося повернути лише 65 своїх чад. Решта неповнолітніх українців залишаються під опікою соціальних служб тих країн, де їх було вилучено.

Пальму першості у цьому процесі утримує Німеччина. Саме там в українців забрали найбільше дітей – 122. Ще 39 нащадків вилучили в українців у Польщі, і по 20 дітей забрали в українських біженців, які знайшли собі притулок у Норвегії та Іспанії.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

У Німеччині та деяких інших країнах ЄС стали вилучати дітей в українських біженців: батьки не можуть їх повернути

Чому в українців можуть забрати дитину за кордоном

За словами голови Національної соціальної сервісної служби України Василя Луцика, українці ризикують нарватись на нерозуміння з боку європейських соціальних служб, які захищають права дітей. Річ у тім, що українські батьки можуть голосно сварити дитину на вулиці або й навіть дати потиличника за якийсь непослух. Крім того, вони можуть відпустити дитину віком до 10 років одну без супроводу дорослих до школи. За кордоном такі речі неприпустимі, і всі ці факти вже "тягнуть" на вилучення дитини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але й трапляються більш серйозні випадки, каже Василь Луцик. Наприклад, проблеми зі здоров'ям батьків, зокрема, психічним. У такому випадку дитину ні в якому разі не можна залишати із хворими матір'ю чи батьком. Через це її вилучають, і Нацсоцслужба починає шукати в Україні родичів, які могли би приїхати і забрати неповнолітнього на батьківщину.

Нагадаємо, ще одна європейська країна продовжила програму допомоги для українських біженців.

Головне