У Німеччині виник дефіцит працівників: потрібні кваліфіковані українські біженці

Автор: Леся Ловіцька

У Німеччині спостерігається дефіцит працівників. Для розвитку економіки потрібні кваліфіковані кадри, яких багато серед українських біженців. Країна серйозно розпочала боротьбу за них на світовому ринку праці.

У Німеччині виник дефіцит працівників: потрібні кваліфіковані українські біженці - today.ua

Економіст В'ячеслав Черкашин звернув увагу на те, що уряд ФРН надає кваліфікованим українцям низку пільг. Це те, чим європейські країни намагаються залучити робітників.

Вказано, що до літа німецька керуюча коаліція запропонує механізм залучення мігрантів за допомогою податкових пільг. Лідером політики змін на ринку праці виступив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Зазначено, що у Німеччині багато що вимагає фундаментальних змін, щоб держава процвітала, а соціальні зобов'язання виконувались.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

З початку війни в Україні зникли безвісти десятки тисяч людей, – омбудсмен

"Нам потрібна імміграція працьовитих рук і розумів, тому що у нас дуже мало фахівців і працівників... Потрібно знизити на кілька років податковий тягар для тих, хто хоче влаштуватися на роботу у Німеччині", - заявив чиновник.

Експерт з питань податкової та митної політики В'ячеслав Черкашин навів у приклад аналогічні позиції інших членів Євросоюзу:

  • Австрія пропонує кваліфікованим іммігрантам одноразове податкове відрахування у 10 тисяч євро на переїзд та інші витрати;
  • Нідерланди передбачає вирахування з оподаткування третини зарплати: протягом 20 місяців діє знижка 20%, а потім ще 20 місяців – 10%.
  • Португалія пропонує знижену податкову ставку на доходи іноземців-резидентів, які працюють у пріоритетних галузях.

Влада Німеччини спростила візові правила для іноземних студентів, які працюють. Також готується скасування обмежень на працевлаштування та інші пільги для іноземних студентів - як діючих, так і майбутніх.

"Цілком виправдана і зрозуміла у цілому німецька політика. На відміну від української — невиразної та млявої щодо повернення біженців, але агресивної та сліпої у піднятті податкового та адміністративного тиску", - висловився Черкашин.

У Німеччині виник дефіцит працівників: потрібні кваліфіковані українські біженці

Підписники аналітика відреагували на його заяву.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Німеччина та інші країни зараз намагаються у себе затримати українців, тим більше вони з дітьми, а це також майбутня робоча сила. А зниження податків - це залучення українців після війни", "А ще в них немає податкових накладних і всієї дурні, пов'язаної з їхньою реєстрацією Податкова при відкритті фірми дає роздруківку, які податки і коли платити, і які звіти і коли подавати, і ніхто не оштрафує за те, чого не буде в тій роздруківці", "Україна вирішила стати донором. Причому давно ще, до війни. Важко усвідомлювати таку позицію але маємо те що маємо", - прокоментували фоловери.

Нагадаємо, що у Німеччині вирішили спростити працевлаштування біженців, які не знають мови.