У Німеччині спростять працевлаштування українських біженців, які не знають мови

Автор: Леся Ловіцька

Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликала прискорити інтеграцію українських біженців на німецькому ринку праці. Нашим співвітчизникам планують надати можливість влаштовуватись на роботу навіть без знання німецької мови.

У Німеччині спростять працевлаштування українських біженців, які не знають мови - today.ua

Відповідну інформацію надав tagesschau.

Як відомо, після початку повної масштабної війни до Німеччини виїхало близько 1,2 мільйона українців. За даними на початок лютого, працевлаштуватися вдалося лише 25% із них.

Глава Асоціації Андре Бергеггер заявив, що на ринку праці досить поширена бюрократія. Потрібно надати можливість українцям працювати без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

За словами Берхеггера, вивчення мови та інтеграція мають проводитись паралельно з початком трудової діяльності. Також зазначено, що вся система інтеграційних курсів для українських біженців стагнує.

У Федеральному агентстві зайнятості зазначили, що у жовтні 2023 року інтеграційні курси проходили 129 тисяч українців. 95 000 з них завершили навчання у лютому-березні, а решта завершить освітню програму до вересня 2024 року.

Андре Бергеггер вважає, що німцям потрібно бути готовими до збільшення кількості українських біженців у країні. Вони продовжать прибувати, причому тенденції до повернення приїжджих додому поки що немає.

Експерт наголосив, що Німеччині потрібні стійкі інтеграційні структури для зазначеної категорії громадян.

Вказано, що знання мови є важливим фактором для працевлаштування, але не критичним. Наприклад, у Польщі половина українців, які там перебувають, не знають державної мови, але при цьому працюють. А серед тих українців, котрі вивчили її, вдалося знайти роботу 80%.

У Німеччині спростять працевлаштування українських біженців, які не знають мовиУ Німеччині працюють 19% українських біженців віком від 18 до 64 років. У цій країні для громадян передбачено високі соціальні виплати. Вони не поспішають влаштовуватись на низькооплачувану роботу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Євросоюзі тимчасовим захистом користуються 4,3 мільйона українців. Більшість біженців зупинилася у Німеччині та Польщі.

Раніше стало відомо, що у Німеччині збільшили грошову допомогу українським біженцям.

Головне