Днями з'явилася інформація, що українські банки мають право списувати до 20% з банківських рахунків клієнтів, які порушують правила фінансового моніторингу. У НБУ вирішили роз'яснити ситуацію.
У пресслужбі Національного банку України заявили, що ці дані не відповідають дійсності. Нагадаємо, що відповідну новину розповсюдило видання "Мінфін" з посиланням на фінансового аналітика Василя Невмержицького. Після спростування НБУ його ім'я зникло зі статті – натомість з'явилося посилання на "одного з банкірів".
"У медіа та в телеграм-каналах поширюється недостовірна інформація про те, що банки нібито почали штрафувати своїх клієнтів за порушення з питань фінансового моніторингу та стягують на свою користь 20% від суми коштів, які зберігаються клієнтами на їхніх банківських рахунках. Національний банк наголошує, що таке твердження не відповідає дійсності!" – наголосили у НБУ.
Регулятор нагадав, що законодавство з питань фінансового моніторингу не передбачає застосування банками фінансових покарань до порушників правил фінансового моніторингу та накладання штрафу.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Однак фінансовий моніторинг передбачає право та обов’язок банку у визначених законодавством випадках розірвати ділові стосунки з клієнтом й припинити його обслуговування, зокрема зарити рахунок.
Представники НБУ уточнили, що у такому разі клієнтам повертають кошти з рахунків готівкою або роблять грошовий переказ на рахунок іншого банку. Банк може стягувати стандартну звичайну комісію за проведення цієї транзакції.
Зі свого боку Нацбанк не застосовує штрафних санкцій до громадян за порушення. Всі заходи впливу регулятора стосуються виключно фінансових установ. У НБУ закликали обережно ставитися до непідтвердженої інформації та перевіряти її на офіційних джерелах.
Раніше стало відомо, що НБУ з 1 жовтня обмежить грошові перекази між картками українців.