У Нацбанку повідомили, що буде з гривнею найближчим часом

Автор: Леся Ловіцька

У раді НБУ повідомили, що які чинники впливають на курс гривні. Регулятор спрогнозував ситуацію з валютою на найближчий період.

У Нацбанку повідомили, що буде з гривнею найближчим часом - today.ua

Зазначено, що на гривню впливають зменшення валютних надходжень від експортерів, активізація бюджетних видатків, сезонні коливання та лібералізація на валютному ринку. Золотовалютні запаси зменшилися на понад 3 мільярди доларів. У червні міжнародні транші у червні покращать резерви.

Національний банк підтримав валютний ринок, продавши частину резервів. А перехід до керованої гнучкості курсу долара призвів до сприятливих змін на ньому. На курс гривні зараз впливає багато факторів.

Економіст та член ради НБУ Василь Фурман вказав, що у травні гривня послабилася через активізацію бюджетних видатків. Він наголосив, що думки аналітиків щодо зростання курс долара до 40-41 гривні – їхня особиста справа, а регулятор таких прогнозів не робить.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Чи може обвалитися гривня найближчим часом

За словами Фурмана, в Україні цілком може посилитися національна валюта – гривня. Проте не слід забувати, що продовжується повномасштабна війна, спостерігається великий розбаланс валютного ринку, який НБУ покриває інтервенціями. Але різних змін бути не повинно.

"Чи буде "гривнепад"? Ні, не буде, тому що ситуація на валютному ринку повністю під контролем Національного банку. Чи буде банківська система в Україні стійкою? Звичайно буде", -  зазначив аналітик.

У Нацбанку повідомили, що буде з гривнею найближчим часом

Наголошено, що зараз дуже важливо довіряти гривні. Купуючи військові облігації, люди роблять внесок у майбутню перемогу, бо гроші спрямовують на фінансування військово-промислового комплексу. А допомога міжнародних партнерів більше витрачається на відбудову та гуманітарні цілі.

"Ситуація під повним контролем Національного банку. Інфляція є невеликою сьогодні – 3,9%", - підкреслив експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також повідомляється, що в Україні зникла множинність курсів долара, а різниця між готівковим та безготівковим курсом є незначною і варіюється у межах 1%.

Раніше Нацбанк назвав банки, яким свої гроші довірили громадяни: складено рейтинг за депозитами.