У Нацбанку повідомили, коли в Україні почнуть знижуватися ціни

Автор: Леся Ловіцька

У 2024 році в Україні відбуватимуться валютні курсові коливання, які дадуть можливість контролювати інфляційні очікування та досягти зниження інфляції з 8,7% до 5%. Стало відомо, коли можна очікувати на зниження споживчих цін.

У Нацбанку повідомили, коли в Україні почнуть знижуватися ціни - today.ua

Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний. Він зазначив, що головним завданням політики регулятора у поточному році є збереження інфляції на помірному рівні, незважаючи на прогнозоване прискорення. Заплановано знизити її до 5% найближчими роками. Це можна зробити завдяки:

  • збереженню стійкості на вітчизняному валютному ринку;
  • захисту гривневих заощаджень населення від інфляції;

За словами Пишного, на практиці це означає, що толеруватимуться лише такі курсові коливання, що дозволять досягти цілі з інфляції на прогнозному горизонті та зберігати контроль над інфляційними очікуваннями.

Рішення стосовно базової ставки враховуватимуть привабливість національної валюти. Передбачено зниження ключової ставки у першому кварталі 2025 року. Топменеджер Нацбанку наголосив на готовність гнучко адаптувати політику, щоб зберегти стійкість, але не перетиснути економіку.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Коли почнуть знижуватися ціни

У Нацбанку спрогнозували, що у 2024 році споживча інфляція значно зміниться. До кінця року вона має досягнути 8,7%, у 2025-му – знизитися до 6,6%, а у 2026-му – до 5%.

У Нацбанку повідомили, коли в Україні почнуть знижуватися ціни

Триватиме економічне відновлення, хоча цьогоріч сповільниться до 3,7% насамперед у зв'язку зі значними пошкодженнями енергосистеми. Найближчими роками зростання реального ВВП має прискоритися до 4-5%. Крім монетарних заходів, цьому сприятимуть подальша нормалізація умов функціонування економіки та повільніше зростання зовнішніх цін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Пишний вважає, що у першій половині року вітчизняна економіка продемонструвала значну адаптивність. Вдалося вистояти під тиском дефіциту електроенергії, безпрецедентних викликів війни та продовжити курс на відновлення. Наголошено, що підґрунтям для адаптації є макрофінансова стабільність, забезпечена завдяки рішенням НБУ, Кабміну та міжнародній підтримці.

Раніше у НБУ повідомили, що українці масово знімають в банківських касах готівкову гривню та назвали причини.

Головне