Війна в Україні на скінчиться у поточному році. На сьогодні військові експерти НАТО не бачать потенціалу ані в нас, ані в Росії для переможного наступу. Отже збройне протистояння між Україною та РФ, очевидно, триватиме ще не один рік.
Такий прогноз щодо перебігу подій на російсько-українському фронті дає заступник генсека НАТО Мірча Джоане.
НАТОвський чиновник румунського походження вважає, що обидві армії зараз мають приблизно однаковий потенціал. Отже на сьогодні не видно підстав для рішучого наступу і просування ані українського, ані російського війська.
Ймовірно, що така ситуація на російсько-українському фронті зберігатиметься ще тривалий час. Тому політик закликає українців налаштовуватись на тривале збройне протистояння. Війна в Україні триватиме ще не один рік.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Мій заклик - готуватися до довгої війни, вона триватиме. Закінчення війни не станеться в 2024 році, ймовірно, й не у 2025-му. Ми не бачимо у жодної зі сторін військового потенціалу, щоб мати можливість отримати вирішальну перемогу в той чи інший спосіб. Ми очікуємо затяжної війни з невеликими наступами, контрнаступами, із завоюванням і втратою території", - поділився НАТОвський чиновник.
Водночас він зауважив, що економіка РФ міцно стоїть на військових рейках, і вона відповідає вимогам сучасної війни. А крім того, Росії ще й додатково постачають зброю Північна Корея та Іран. Проте Мірча Джоане вважає, що українцям не слід сприймати таку ситуацію з надмірним песимізмом, адже на його думку "Україна має достатньо ресурсів, щоб підтримувати цю війну, бути успішною".
Втім, на сьогодні у світі вже розпочали або от-от можуть розпочатися ще й такі збройні конфлікти:
- між Ізраїлем та ХАМАС;
- між НАТО і хуситами в Ємені, в який очевидно втрутиться й Іран;
- між Північною та Південною Кореями;
- між Китаєм і Тайванем.
Причому в усіх цих конфліктам країни, що входять у блок НАТО, братимуть і вже беруть жваву участь. Тобто увага усього світу вже не буде зосереджена на російсько-українській війні, і військова підтримка України західними партнерами неминуче ослабне.
Отже, якщо тривале протистояння між РФ та Україною за прогнозами експертів НАТО нікому переваги не дасть, то який у ньому сенс? Або НАТО усе ж має якийсь план, але не хоче афішувати його на весь світ?
Нагадаємо, в Україні вважають доцільною мобілізацію 100 тисяч жінок.