У НАТО назвали складнощі українських льотчиків під час освоєння F-16

Автор: Корнєєв Ігор

За словами представника НАТО, українським льотчикам важко переучуватися з радянських літаків на американські винищувачі. До того ж багато хто з них має проблеми з англійською мовою.

У НАТО назвали складнощі українських льотчиків під час освоєння F-16 - today.ua

На слуханнях у Конгресі США Головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі зазначив, що винищувачі F-16 наразі вкрай важливі для України. Однак процес підготовки пілотів, за його словами, йде не так швидко, як хотілося б.

Нашим льотчикам, які у своєму житті літали лише на старих радянських літаках, важко швидко освоїти американський винищувач 4-го покоління.

"Ми працюємо над цим разом із ними, працює ціла коаліція країн. Зрештою, для них це буде дуже цінна річ", - сказав генерал Каволі.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Він також зазначив, що багато пілотів з України зазнають складнощів з англійською мовою. Без неї керувати винищувачем F-16 неможливо, адже всі інструкції щодо його освоєння написані англійською.

Головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі зазначив, що англійська є міжнародною мовою польотів, тому сучасному пілоту в будь-якому випадку має сенс нею володіти.

Базова підготовка наших льотчиків також викликає нарікання генерала Крістофера Каволі. Він розповів, що інструкторам спочатку доводиться підтягувати льотчика з основ пілотування винищувача, і лише потім переходять до роботи з освоєння американського F-16.

У НАТО назвали складнощі українських льотчиків під час освоєння F-16

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом в Україні не вистачає військових льотчиків, зазначив генерал Каволі.

Нагадаємо, Нідерланди повідомили про готовність передати Україні перші 24 винищувачі F-16. Ще раніше їх має поставити Данія. Але все залежатиме від темпів підготовки українських пілотів.