Українцям показали графіки відключення електроенергії на зимовий період. У ДТЕК повідомили, що вони поки що не застосовуються та представлені для ознайомлення споживачів.
У Донбаській паливно-енергетичній компанії поінформували, що графіки відключення для міст були опубліковані не зараз, вони доступні цілий рік. На даний момент їх не використовують. Якщо така потреба виникне, українцям про це повідомлять.
Громадяни мають можливість ознайомитися з графіками для кожного регіону. Вони є таблицями, розбиті на дні тижня – з понеділка по неділю. Також можна побачити годинник - вони розбиті на період з 00.00 до 24.00.
Поля з перекресленою чорною блискавкою означають, що у вказаний час світла немає, поля з перекресленою сірою блискавкою – що можливі відключення, а білі поля – електропостачання подається.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Над графіком з'являється поле з даними про поточний стан зі світлом. Якщо електроенергію вимкнено, можливе виникнення аварійних ситуацій.
Як використовувати графік відключення електроенергії
Щоб дізнатися години відключення світла на конкретну адресу, слід заповнити кілька полів: вказати область та населений пункт, вулицю та номер будинку. На екрані з'явиться графік, де по днях і годинах вказані періоди відключень. Окремо буде виведено дані про поточну ситуацію на адресу.
У кожному регіоні по-різному вказується максимальний час вимкнення. Чітких термінів немає. Поки невідомо, чи застосовуватимуть графіки – це станеться, якщо російські окупанти продовжать обстрілювати об'єкти критичної енергосистеми. Тепер можна сприймати інформацію як підготовку до можливих проблем із подачею світла.
Глава Міненерго Герман Галущенко запевнив, що енергетики готові до будь-яких рішень. У разі масованих ракетних атак запровадять блекаути. Однак влада прагнутиме, щоб ті були короткочасними.
"У нас немає ілюзії, що ворог не атакуватиме енергосистему. Ми до цих атак готуємося: були реалізовані проекти із захисту, які в принципі жодна країна у світі ще не реалізовувала", – сказав Галущенко.
Раніше у ДТЕК повідомили, що майбутня зима в Україні буде складнішою, ніж попередня.