Today.ua

У МВФ повідомили про підвищення зарплат та запровадження накопичувальних пенсій в Україні

Міжнародний валютний фонд спрогнозував зміни у вітчизняній економіці. Стало відомо, як у наступні три роки зростуть заробітні плати. Також стало відомо, що Україна розглядає можливість запровадження накопичувальної пенсії.

Аналітики МВФ очікують, що після кризи, спровокованої воєнними діями в країні, українська економіка активно відроджуватиметься. Починаючи з 2025 року, очікується підвищення зарплат.

За прогнозом фахівців, у 2025 році середня номінальна заробітна плата в країні збільшиться на 15,9%. У 2026 році очікується зростання на 13,3%, а у 2027 році – на 10,5%.

Щодо інфляції, торік вона досягла 12,9%, а наступні три роки знижуватиметься. У 2025 році вона прогнозується на рівні 7,6%, у 2026-му – 6,2%, а у 2027-му – 5,2%.

Співвідношення зростання споживчих цін та підвищення реальних доходів буде таким:

Україна готується до запровадження накопичувальної пенсії

Влада планує працювати над комплексною концептуальною базою для зміни пенсійної системи. Розглядається можливість запровадження її другого рівня – після створення відповідних умов.

Йдеться про накопичувальну систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яка базується на основі накопичення коштів застрахованих осіб у спеціальному накопичувальному фонді або у недержавних пенсійних фондах.

Накопичувальна пенсія залежить від зарплати українця, котрий відраховує певний відсоток на індивідуальний пенсійний рахунок. Він матиме право вибору – кілька фондів для накопичення чи приватний пенсійний фонд. Кошти інвестуються у різні фінансові інструменти.

Учасник накопичувальної системи після виходу на пенсію отримує право отримувати виплати, що розраховуються з інвестиційного доходу та накопиченої суми внесків. Це абсолютно новий підхід, який відрізняється від чинної солідарної системи. Наразі майбутнім пенсіонерам розраховують виплати за встановленою формулою.

В Україні також працюють над удосконаленням підтримки вразливих категорій населення. Вивчаються варіанти об'єднання різних програм соціальної допомоги в єдиний уніфікований пакет, виходячи з індивідуальних потреб й незалежно від статусу громадянина.

"У цьому контексті ми також збільшили поріг доходу для відповідності програмі гарантованого мінімального доходу на 10%", – зазначено у Меморандумі МВФ.

З Меморандуму МВФ також стало відомо про те, що Україна готується продати два державні банки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ