У МОЗ зробили заяву щодо штрафів за використання генераторів

Автор: Ольга Березовська

Нещодавно з'явилася інформація про те, що в Україні можуть оштрафувати власників генераторів. З цього приводу висловились у Міністерстві охорони здоров'я.

У МОЗ зробили заяву щодо штрафів за використання генераторів - today.ua

У соціальних мережах активно обговорюється тема грошового покарання українців, які використовують генератори. Штрафи за перевищення рівня шуму альтернативними джерелами харчування спричинили шквал обурення. Тому в МОЗ вирішили дати офіційний коментар щодо цього.

У прес-службі міністерства зазначили, що в Україні справді можна отримати штраф за перевищення рівня шуму. Про це йдеться в указі Міністерства охорони здоров'я №463.

"Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі", - сказано у документі.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Однак під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій ці норми не застосовуються. Тому інформація про те, що українців штрафуватимуть за генератори, не відповідає дійсності.

У МОЗ зробили заяву щодо штрафів за використання генераторів

Водночас у МОЗ нагадали, що шум від генераторів може негативно вплинути на здоров'я людини. Тому вони рекомендують українцям подбати про шумоізоляцію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найпростішим способом може стати встановлення генератора на відстані не менше шести метрів від будинку. Також можна встановити акустичні екрани, що захищають від шуму, або спеціальний кожух з внутрішньою шумоізоляцією і відведенням вихлопних газів, або ж обкласти генератор мішками з піском.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українцям змінять умови використання генераторів.