У Мінцифри повідомили, якому відсотку військовозобов'язаних відмовляють у бронюванні

Автор: Корнєєв Ігор

Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що у сервісі "Дія" було відхилено 20% заявок на бронювання співробітників компаній. У відомстві зазначили, що заброньовано вже понад 55 тисяч людей.

У Мінцифри повідомили, якому відсотку військовозобов'язаних відмовляють у бронюванні - today.ua

Представник Мінцифри Валерія Ткач підтвердила, що під час подання електронних заявок на бронювання відмовляють кожному п'ятому. Однак вона вважає цей показник не цілком коректним, оскільки на деяких співробітників критично важливих для економіки України компаній, які вже отримали відстрочку, іноді приходять повторні заявки.

"Враховуючи те, що ми перевіряємо працівників на те, чи дійсно вони перебувають у трудових відносинах, і чи дійсно ця особа є у реєстрі військовозобов'язаних, то також ми спостерігаємо відсоток тих працівників, яких керівник підприємства хоче забронювати повторно. Тобто, у цього працівника і так вже є бронювання, він знову подає заяву на бронювання і в нього - відмова, тому що він не може бути заброньований повторно. Такі випадки також бувають, але, по суті, це не є відмова. Це - перевірка того, що особа і так заброньована", – розповіла Валерія Ткач.

Вона зазначила, що відмова у наданні броні не є остаточною. Мінцифри надає у сервісі "Дія" роботодавцю інформацію про причини відмови. Це означає, що він може усунути невідповідність закону, подати повторну заявку та домогтися відстрочки від мобілізації для цінного, на його погляд, співробітника.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Головною причиною відмови Валерія Ткач назвала відсутність підтвердженого офіційного працевлаштування на підприємстві, якому дозволено бронювати працівників. Найчастіше це бюрократичний момент, який згодом усувається.

У Мінцифри повідомили, якому відсотку військовозобов'язаних відмовляють у бронюванні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це, як наслідок того, що раніше у пенсійний фонд подавали квартальні звіти, тобто, умовно, якщо у січні ви працевлаштували особу - реєстр про це дізнається у березні, а то й у квітні", – уточнила представник Міністерства цифрової трансформації України.

Нагадаємо, напередодні Валерія Ткач роз'яснила, чи мають заброньовані громадяни пройти військово-лікарську комісію.