В Україні важка ситуація з пенсійним забезпеченням – ПФУ критично не вистачає коштів на виплати громадянам похилого віку. Проте попри це та повномасштабну війну уряд виконує зобов'язання у повному обсязі. У Мінсоцполітики повідомили про намір вирівняти рівень виплат громадян, які давно та які нещодавно стали пенсіонерами.
В Україні близько 11 мільйонів пенсіонерів, тоді як лише 9,5 мільйона працездатних громадян сплачують єдиний соціальний внесок. Це створює критичну ситуацію, яка вимагає оперативних змін. Ціль – зробити солідарну пенсійну систему більш справедливою.
Про негативні тенденції повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович у межах Конференції високого рівня щодо Європейської соціальної хартії у Вільнюсі. Вона наголосила, що співвідношення працюючих українців та тих, хто на заслуженому відпочинку, є несприятливим для посилення захисту громадян.
За словами чиновниці, заплановано зміни до чинного законодавства, вони уже спроєктовані. Очікується їх фіналізація.
"Ми побачили певні викривлення, щодо того, як сьогодні нараховується пенсія, сьогоднішніх пенсіонерів і тих, хто отримав пенсії давно. Зараз, ми принаймні вирівняємо рівень пенсійних виплат, щоб вони були справедливі", - наголосила посадовиця.
За словами Жолнович, йдеться лише про першу частину масштабної реформі, яка повинна об’єднати усі соцсфери в єдиний соціальний кодекс.
"Ми маємо започаткувати накопичувальну пенсійну систему, щоб дати можливість нашим громадянам, які зараз працюють відкласти власні заощадження, щоб мати можливість забезпечити себе на пенсії в майбутньому", - резюмувала чиновниця.
Вказано, що накопичення є дуже хорошим внутрішнім інвестиційним ресурсом, який потрібний українцям для відновлення.
Нагадаємо, що згідно з пенсійною реформою, до 2028 року українцям потрібно буде накопичити не менше 35 років страхового стажу, щоб стати пенсіонерами у 60-річному віці. У 2024-му цей показник дорівнює 31 року.
Влада вбачає розв'язання проблем з низькими пенсіями у появі накопичувальної пенсійної системи. Проте поки вона не готова до запровадження. Слід попередньо провести зміни у законодавстві та забезпечити розвиток фондового ринку.
Раніше Оксана Жолнович зробила заяву про надмірну кількість соціальних виплат в Україні – заплановані радикальні зміни.