Today.ua

У Міноборони зробили заяву щодо можливості демобілізації військовослужбовців ЗСУ

Українці з нетерпінням очікують на рішення Міністерства оборони щодо демобілізації. Речник відомства Дмитро Лазуткін повідомив про роботу над відповідним законопроєктом.

Вказано, що терміни погодження нового документу залежатимуть від темпів мобілізації, а також від ситуації на фронті.

Як відомо, у квітні цього року було заявлено, що на розробку ініціативи відведено вісім місяців. Уже минула половина часу, тому Лазуткіна попросили надати роз'яснення. Спікер Міноборони повідомив, що йде базове опрацювання, проте поки не можна назвати конкретні часові обмеження.

Положення майбутнього документу вимагають узгодження позиції не лише оборонного відомства, а й Генштабу ЗСУ.

"Міністерство оборони розробляє такий законопроєкт, по-перше. Давайте не будемо забувати, що тоді норма про демобілізацію зникла після звернення головнокомандувача... Я думаю так, що потрібна бути узгодженою позиція і Генштабу, і Міністерства оборони, і тоді буде комунікація щодо нового законопроєкта", - вказав Дмитро Лазуткін.

Нагадаємо, що новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Депутати Верховної Ради виключили з документу положення про демобілізацію військових після 36 місяців служби, як пропонували. Питання звільнення захисників вирішили винести окремим законопроєктом, розробка якого розпочалася навесні.

Що з рекрутингом

Багато військових скаржаться, що система рекрутингу "абсолютно не працює". Чоловіки повідомляють, що подають заявки на певні вакансії, проходять навчання, але потім не потрапляють до тих бригад, на які розраховували. І їх розподіляють на інші позиції, зокрема у піхоту.

Лазуткін наголосив, що рекрутинг цікавить українців, які не хочуть сподіватися на "випадок" та побоюються невизначеності.

"Завдяки тому, що ці проєкти були пропрацьовані, зараз є директива Генерального штабу, яка врегульовує момент з листами, по яких люди потрапляють саме в ті бригади, в ті підрозділи і на ті посади, про які вони домовляються у Центрах рекрутингу", - підкреслив речник Міноборони.

Представник оборонного відомства запевнив, що фахівці  рекрутингового центру супроводжують на всіх етапах українця, який вирішив підписати контракт. І люди потраплятимуть на обрані посади, незалежно від того, чи це будуть пріоритетні бригади комплектування чи ні.

Раніше у Генштабі надали офіційне роз'яснення, чому військові не потрапляють на посади, які обирали завдяки рекрутингу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ