Заступник міністра оборони України Катерина Чорногоренко не виключила впровадження електронних повісток. Для цього, за її словами, потрібна зміна законодавства.
Ще коли тільки обговорювався новий закон про мобілізацію, тема можливого впровадження електронних повісток стала однією з найнеоднозначніших. Державі було б дуже зручно в один клік викликати до Територіальних центрів комплектування та соціального захисту (ТЦК та СП) всіх військовозобов'язаних громадян.
Але після деяких роздумів влада вирішила не наслідувати в цьому питанні Росію, в якій ще у вересні 2022 року повістки розсилалися через електронні додатки. В інтерв'ю на радіо NV заступник міністра оборони України Катерина Чорногоренко сказала, що наразі у додатку "Резерв+" немає такого функціонала і роботи з його розробки не ведуться.
Після того, як ведучий попросив її позначити особисту думку щодо можливості запровадження електронних повісток, Чорногоренко заявила, що при дотриманні всіх законних процедур це може бути зроблено.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Я думаю, що ідея електронних повісток є можливою виключно, якщо від моменту ідеї до моменту прийняття закону пройдуть абсолютно всі нормотворчі процедури, якщо це буде провалідовано абсолютно всіма ключовими учасниками цього процесу — Міністерством оборони, профільним заступником, Генеральним штабом, Верховною Радою, профільним комітетом тощо", - заявила заступник голови оборонного відомства.
Нагадаємо, що після набуття чинності закону про мобілізацію Міноборони запустило додаток "Резерв+", в якому резервісти та військовозобов'язані можуть оновити військово-облікові дані без візиту до ТЦК та СП.
Однак після цього з'явитися особисто у військкоматі таки доведеться, коли буде надіслано повістку.