В Україні є шість видів доплат для військовослужбовців. Їх розмір зумовлений складністю виконання завдань.
Заступник міністра оборони України Наталія Калмикова нагадала, які сьогодні надбавки належать українським захисникам. По-перше, це 100 тисяч гривень для бійців, які діють безпосередньо на лінії боєзіткнення та в тилах ворога на окупованих територіях України чи Росії.
"Така ж виплата зберігається для сімей полонених, які зникли безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій, пов'язаних із захистом Батьківщини", - зазначила Наталія Калмикова.
Додаткові 50 тисяч гривень можуть отримати військовослужбовці:
- органу військового управління;
- штабу угруповання військ;
- штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ.
Заступник міністра оборони України зазначила, що такі пункти управління не обов'язково мають знаходитися у безпосередній близькості від ворога. Але якщо вони керують підрозділами першого ешелону, їм може бути призначена надбавка.
"Перелік таких органів військового управління затверджується Головнокомандувачем ЗСУ або начальником Генерального штабу ЗСУ", - уточнила Калмикова.
За виконання бойових чи спеціальних завдань може нараховуватись надбавка у 30 тисяч гривень. Це стосується:
- військовослужбовців, які діють у складі угруповань військ Сил оборони держави;
- резерву Головнокомандувача ЗСУ Сил оборони держави.
Як четвертий вид додаткових виплат заступник міністра оборони Україна назвала нещодавно введену бойову надбавку в 70 тисяч гривень. Нагадаємо, вона нараховується за кожні 30 днів, проведені на лінії бойового зіткнення.
Суму 15-30 тисяч додатково отримують інструктори навчальних військових частин. Курсантам військових вишів виплачують сьогодні 2350 грн.
Нагадаємо, заступник міністра оборони України Юрій Джигір розповів, скільки коштує утримання одного бійця ЗСУ.