У Міненерго обґрунтували зупинку реакторів АЕС в умовах енергодефіциту

Автор: Корнєєв Ігор

Дехто з українців досі дивується, чому саме зараз, коли в країні є суттєвий енергодефіцит, енергоблоки українських атомних станцій виводяться на ремонти. Необхідність цих робіт у літній період пояснили у Міністерстві енергетики України.

У Міненерго обґрунтували зупинку реакторів АЕС в умовах енергодефіциту - today.ua

З початку року, як зазначав президент Володимир Зеленський, Україна втратила внаслідок російських ракетних та дронових атак 9 ГВт генерації. З відключеннями світла вже зіткнулися всі українські споживачі, а ситуацію погіршує спекотна погода.

Активне використання холодильного обладнання та кондиціонерів підвищує навантаження на мережі, відключення у такі дні можуть бути довшими.

Заступниця міністра енергетики України енергодефіцит пояснила, чому ж у таких складних умовах проводяться ремонти на енергоблоках українських АЕС. За її словами, криза генерації зараз суттєва, але взимку вона буде ще сильнішою і зупинка реакторів у опалювальний період матиме набагато більші наслідки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Зараз весінньо-літній період це традиційний період для того, щоб проводити ремонтну кампанію на тих об'єктах, які підлягають плановому ремонту, на яких необхідно підготуватися до осінньо-зимового періоду, до опалювального сезону", – пояснила Світлана Грінчук.

Попри те, що українцям минулого тижня офіційно анонсували виведення чергового енергоблоку на ремонт, щоб підготувати до більш тривалих відключень світла, більшість інформації тримається в таємниці. Про це розповів речник Енергоатому Леонід Олійник.

У Міненерго обґрунтували зупинку реакторів АЕС в умовах енергодефіциту

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У нас зараз засекречена навіть потужність, яку ми видаємо, тому що дуже просто розрахувати кількість блоків у роботі та кількість блоків у ремонті. Всі ми перебуваємо під загрозою ракетних ударів", - заявив Олійник.

Нагадаємо, ремонти на атомних енергоблоках українські атомники цього року проводять у рекордно короткі терміни. Вже зараз їм вдалося скоротити загальний термін робіт на понад три тижні.

Головне