Today.ua

У Міненерго оприлюднили нову інформацію щодо скасування заборони на відключення електроенергії

З початку війни значно зросла заборгованість населення за комуналку. В тому числі - і в тих регіонах, які розташовані далеко від зони бойових дій. Отже, скасування заборони на відключення електроенергії було виваженим і справедливим кроком уряду.

Так прокоментував дії урядовців міністр енергетики Герман Галущенко.

За словами Галущенка, заборону на припинення постачання комунальних услуг боржникам, яку була ухвалено на початку війни, дехто з українців зрозумів хибно. Деякі споживачі сприйняли це як індульгенцію від уряду на несплату комуналки. Причому, як показує практика, не платять якраз не ті, у кого менше грошей, і хто отримує субсидію від держави. Не платять за комуналку здебільшого ті, хто має гроші.

Причому серед неплатників є чимало жителів глибокого тилу, в яких є робота, і які регулярно споживають якісні комунальні послуги. Водночас немало мешканців прифронтових регіонів, які щоденно живуть під обстрілами, сплачують за комуналку регулярно.

Такий стан речей неприпустимий, каже очільник Мінекономіки. Тим більше, що енергетична галузь повністю залежна від платежів споживачів. Від рівня оплати споживачів залежить не лише зарплата енергетиків, але й можливість відновлювати енергосистему після ворожих обстрілів.

"Мені важко зрозуміти, наприклад, зростання боргу по Чернівецькій області - це більше мільярда гривень. На жаль, деякі споживачі, як побутові, так і непобутові, почали використовувати цю заборону, просто щоб не платити. Це нечесно. Особливо, коли прифронтові платять більше, ніж області, які не дотичні безпосередньо до бойових дій", - каже Галущенко.

Саме через це уряд вирішив скасувати мораторій на відключення боржників. У Кабміні сподіваються, що такий вимушений репресивний захід змусить боржників якомога швидше розрахуватися с постачальниками комунальних послуг і не накопичувати нових боргів.

Якщо споживач вважає, що йому нарахували зайву суму за спожиту електроенергію, він може звернутись до обленерго, щоб її перерахували. А якщо він не згоден із нарахуванням і після цього, то в нього є право звернутися зі скаргою до НКРЕКП, поділився очільник Міненерго.

Щоправда в уряді, очевидно, не знають, що не всі, хто не може повністю розраховуватись за комунальні послуги, отримують субсидію. Наприклад, перепоною для отримання субсидії є неофіційне працевлаштування когось із членів сім'ї. Водночас знайти офіційну роботу зараз не завжди і не скрізь є можливість. Отже декому реально немає чим платити за комуналку під час війни.

Нагадаємо, українців попередили, що комунальні платіжки у лютому будуть значно вищими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ