У Міненерго допустили підвищення тарифів на світло: “Борги перевалили за 120 млрд грн“

Автор: Леся Ловіцька

У Міненерго допустили підвищення тарифів на світ, тому що обстріл об'єктів критичної інфраструктури триває. Стало відомо, що борги на ринку електроенергії перевищили рекордні 120 млрд грн.

У Міненерго допустили підвищення тарифів на світло: “Борги перевалили за 120 млрд грн“ - today.ua

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко проаналізував позицію Міністерства енергетики, яке може погодити подорожчання світла населення. Однак він вважає, що це не вирішить проблем у цій галузі.

За словами аналітика, вітчизняна модель ринку електроенергії і в мирний час не дуже добре працювала через велике втручання з боку уряду. Зараз проблеми погіршилися. Харченко зазначив, що одним підвищенням тарифів на комунальні послуги не можна виправити ситуацію, особливо у такий час, як зараз.

"Під час війни недостатньо ефективно. Перехресні борги на ринку електроенергії зараз перевалили за 120 мільярдів гривень і продовжують зростати", – пояснив експерт.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

Не ЗСУ: в Україні пропонують роботу для чоловіків на свіжому повітрі з шестизначною зарплатою

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Вказано, що у становищі, коли вільних коштів немає, відновлення енергетичної системи та навіть просто підготовка до нового опалювального сезону стають складним завданням.

Завершення опалювального сезону в Україні

У містах уже почали вимикати електроенергію. Це пов'язано із сприятливими погодними умовами. У Нафтогазі заявили, що у 2024 році опалювальний сезон закінчиться раніше, ніж зазвичай. Був позначений кінець березня, а не середина квітня, як це було в минулі роки.

Олександр Харченко пояснив, що якщо вимкнути тепло, коли на вулиці ще холодно, побутові споживачі масово вимикатимуть електроприлади для обігріву. Це створить додаткове навантаження на систему. Тому використання ресурсу зросте, а чи не знизиться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі найскладніша ситуація з енергосистемою у Кривому Розі, Одесі та Харківській області. Там можливі планові відключення світла, доки не будуть проведені ремонти. Втрачено великий обсяг генерації.

Раніше повідомлялося, що тарифи на електроенергію з 1 квітня можна знизити на 60%.