У липні Україна отримає перші 1,5 млрд євро від заморожених активів РФ

Автор: Корнєєв Ігор

Вже наступного місяця Україна почне отримувати доходи від заморожених на Заході сотень мільярдів доларів та євро. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

У липні Україна отримає перші 1,5 млрд євро від заморожених активів РФ - today.ua

Виступаючи на берлінській Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), глава європейського уряду заявила, що у липні для нашої країни будуть доступні півтора мільярда євро. Йдеться про доходи, які приносять розміщені в Європі гроші російського Центрального банку та олігархів.

Нагадаємо, кошти було заморожено після повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну.

"Ми змусимо Росію заплатити. На саміті G7 наприкінці цього тижня ми обговоримо, як Україна може ще швидше отримати вигоду від цих прибутків", - заявила Урсула фон дер Ляйєн на Ukraine Recovery Conference.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Секретар групи Єрмака-Макфола, яка займається антиросійськими санкціями, Владислав Власюк раніше заявив, що Україна очікує від саміту G7 потужного рішення щодо заморожених російських грошей.

Протягом усього часу, що йде війна між Росією та Україною, висловлювалися різні пропозиції, як саме можна скористатися коштами Банку Росії, щоб покарати агресора та надати підтримку стороні, що обороняється.

У липні Україна отримає перші 1,5 млрд євро від заморожених активів РФ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Будь-які рішення вимагали колегіального підходу ЄС та США, оскільки саме вони заблокували російські гроші на своїх рахунках. Минулого тижня з'явилася інформація, що сторони дійшли компромісу. Найімовірніше, самі активи залишаться недоторканними, а Україна почне отримувати щорічні дивіденди від їхнього розміщення.

Хоча Вашингтон пропонував набагато радикальніші варіанти. Зокрема, США готові виділити Україні кредит у 50 млрд доларів під гарантії заморожених грошей країни-терористки.